"Верхівка айсберга": коментар експерта щодо висловлювання Зеленського про завершення війни у 2025 році.
Гетьман звернув увагу на численні прогнози, починаючи від просто аналітичних думок різних фахівців, в тому числі закордонних, до представників різноманітних розвідок
Військовий аналітик, майор у запасі Збройних Сил України Олексій Гетьман вважає, що важко точно інтерпретувати, що саме мав на увазі Володимир Зеленський, говорячи про можливість завершення війни у 2025 році, з огляду на теперішні умови на фронті.
Він вважає, що оскільки президент має доступ до інформації, яку отримує, зокрема, на Ставці верховного головнокомандувача, можна лише довіряти цим висловлюванням.
"На мою думку, йшлося про виснаження збройних сил Росії та їх невдалу наступальну кампанію, хоча їм вдалося захопити кілька наших міст. Проте, враховуючи ті втрати, які вони зазнали та які планували, їх наступ в цілому не можна вважати успішним. Власне, він мав певний успіх лише в обмеженому обсязі," - зазначив Гетьман у розмові з виданням РБК-Україна.
Він вважає, що розмови між політичним керівництвом України й країн НАТО про те, що цілком можливо наші Сили оборони отримають додаткові засоби ураження, засоби захисту, швидше за, все дали можливість президенту говорити такі слова. Гетьман наголосив:
Проте, ми усвідомлюємо, що ці висловлювання ґрунтуються на надзвичайно важливих даних, які має військово-політичне керівництво України. Ми можемо лише здогадуватися, про що конкретно йдеться.
Він звернув увагу на численні прогнози, починаючи від просто аналітичних думок різних фахівців, в тому числі закордонних, до представників різноманітних розвідок, що нібито дійсно є імовірність того, що війна закінчиться 2025 році. Але експерт наголосив - не відомо як саме вона завершиться.
"Війна не є нічиєю, як це може бути в спорті. Тут завжди є або перемога, або поразка. Тому, коли ми обговорюємо питання завершення війни, важливо детально розглянути, що саме мається на увазі. Які будуть встановлені кордони? Чи повернемося ми до кордонів 1991 року? Або залишимося на межах 2022 року? Можливо, укладемо мир? Що насправді нас чекає? Тобто, завершення не відбувається просто так," - зазначив Гетьман.
Він вважає, що ключовим питанням є те, яким чином завершиться конфлікт. Фраза "завершення війни" лише поверхня, а справжня суть полягає в деталях того, що стоїть за цим. Саме про це слід вести дискусію, підкреслив аналітик.
З відповідною заявою про можливість завершити війну не пізніше 2025 року український лідер виступив під час саміту "Україна - Південно-Східна Європа" у Хорватії.
"У жовтні, листопаді та грудні існує можливість просунути наші зусилля в напрямку миру та стабільності. Обставини на фронті відкривають перед нами шанс зробити важливий вибір. Це вибір рішучих кроків для завершення війни до 2025 року," - зазначив Зеленський.
За його інформацією, документ під назвою "Основи миру", що міститиме детально прописані умови для справедливого вирішення війни, має бути готовий до листопада. Він підкреслив, що Російська Федерація ухиляється від відкритої дипломатії, тому Україна створила план дій, здатний подолати розрив між поточним становищем і успішним проведенням мирного саміту.
Президент зазначив, що перший етап плану досягнення перемоги стосується вирішення питання дефіциту геополітичної визначеності в Європі. Він вважає, що без цього миру досягти неможливо. Тому, за його словами, "конкретними кроками в напрямку миру є запрошення України до НАТО та перспективи її членства в Альянсі".