У Львові планують збільшити кількість порятунку недоношених дітей з критично низькою вагою.

У Львівському обласному клінічному перинатальному центрі відкрили оновлене відділення інтенсивної терапії новонароджених з можливістю надання неонатальної хірургічної допомоги.

Відтепер найменші пацієнти з усіх областей зможуть отримувати високоякісну медичну допомогу за найсучаснішими світовими стандартами. Про це повідомила Львівська обласна військова адміністрація, пише DailyLviv.com.

Як повідомив голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, відділення зазнало значного розширення. Тепер його площа становить 400 квадратних метрів. Воно повністю укомплектоване всім необхідним обладнанням для порятунку та виходжування новонароджених, які з'явилися на світ раніше терміну. Найголовніше, що тепер лікарі можуть надати всебічну допомогу дітям на одному місці, без потреби їх транспортувати в інші медичні установи.

У нашому відділенні функціонує сучасний операційний блок, дві зони інтенсивної терапії, а також встановлено 22 кисневі точки. Ми збільшили кількість ліжок і забезпечили багаторівневу якісну очистку повітря, що є критично важливим для немовлят із незрілою імунною системою. На ремонт цього відділення з обласного бюджету було виділено близько 24 мільйонів гривень. Висловлюю вдячність усім, хто залишається в Україні та сумлінно сплачує податки. Проект було реалізовано ефективно та в стислі терміни - всього за п'ять місяців. Сподіваюся, що наступного року ми зможемо спільно відкрити тут і відділення фетальної хірургії, - підкреслив Максим Козицький.

Директор Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська поділилася інформацією про етапи розвитку установи: "Оновлене відділення є надкластерним закладом у системі охорони здоров'я Львівської області, де навіть немовлята з екстремально низькою вагою - від 500 грамів - можуть отримати необхідну допомогу. Протягом останніх років центр здобув визнання завдяки своїм успіхам у порятунку новонароджених вагою 550, 570 і 580 грамів. Починаючи з 2023 року, у складі відділення функціонує виїзна неонатальна бригада, яка вже успішно транспортувала понад 50 недоношених дітей з різних районів Львівщини до нашого медичного закладу".

До 2021 року новонароджених, які потребували інтенсивного догляду або хірургічного втручання, часто переводили до інших лікарень. Відкриття відділення інтенсивної терапії з можливістю виходжування недоношених дітей значно скоротило потребу в таких переведеннях

У липні 2024 року в клініці було запроваджено неонатальну хірургічну допомогу, в рамках якої успішно виконали дев'ять операцій на малюках, вага яких становила всього 620 грамів. Серед інших досягнень - лазерна корекція ретинопатії, що може призвести до незворотної втрати зору у 20% недоношених дітей.

Під час проведення ремонту було модернізовано вентиляційну систему, яка тепер обладнана HEPA-фільтрами для очищення повітря, що забезпечує стерильність в операційній та реанімаційних палатах. Відділення отримали два автономні джерела живлення, що гарантує безперебійну роботу обладнання, яке підтримує життєві функції новонароджених. Всі санітарні норми, включаючи оптимальні показники температури та вологості, повністю дотримані, що забезпечує безпечні та комфортні умови для немовлят.

Крім того, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі модернізували кімнату, де відбувається виписка немовлят разом із їхніми матерями.

Нагадуємо, що раніше в рамках ініціативи, укладеної між Львівським обласним клінічним перинатальним центром та Міністерством закордонних справ Чеської Республіки, було реалізовано проєкт під назвою "Безпечне укриття для новонароджених". Ця програма забезпечує можливість надання медичних послуг новонародженим, вагітним жінкам, породіллям та іншим пацієнтам у безпечних умовах, навіть у сховищах. Завдяки підтримці Чеської Республіки, заклад отримав медичне обладнання на загальну суму понад 21,1 млн гривень.

Також завдяки проєкту "Партнерство в сфері охорони здоров'я", який реалізували спільно з Hospital Partnerships, GIZ та Федеративною Республікою Німеччина, у перинатальному центрі створили Лабораторію секвенування нового покоління.

Related posts