Politico повідомляє, коли США та Великобританія можуть відмінити обмеження на удари України по території Росії.
Представник британського уряду зазначив, що зміна поглядів Заходу була зумовлена тим, що Іран почав постачати балістичні ракети Росії.
Можливо, на Генеральній Асамблеї ООН, яка відбудеться наприкінці цього місяця, буде оголошено угоду, що дозволяє Україні використовувати далекобійну зброю з Великої Британії та США для атак на Росію.
Як повідомляє NV, Politico посилається на свої джерела.
Інформується, що чотири британські чиновники сказали, що не очікують жодних офіційних оголошень на цих вихідних, а один із урядовців заявив, що наразі країни перебувають на останньому етапі дипломатичних переговорів.
Західні посадовці кажуть, що рішення, якщо воно буде ухвалене, саме по собі не змінить хід війни, але додали, що вони дедалі більше прислухаються до прохань України надати відповідний дозвіл, оскільки він може допомогти зупинити потік російських успіхів на східному фронті, які країна-агресорка здобула за останні місяці.
Також, як заявив інший британський урядовець - на зміну мислення Заходу повпливало те, що Іран почав надавати балістичні ракети росії.
"Ситуація змінилася у світлі придбання росією балістичних ракет з Ірану... Той факт, що Блінкен приїхав до Великої Британії і вирішив офіційно підтвердити, що іранці постачають росію, став важливим моментом", - йдеться у матеріалі.
Відомо, що різні офіційні представники з усієї Європи також акцентували на цьому ж взаємозв’язку. Наприклад, радник прем'єр-міністра однієї з балтійських країн у сфері оборони зазначив, що іранські ракети призвели до "зміщення стрілки годинника" у Вашингтоні.
"Суперечка зараз точиться навколо того, по яких цілях Україні буде дозволено завдавати ударів всередині росії і як далеко вглиб країни - і у Вашингтоні все ще побоюються, що вибір того, що може і не може бути мішенню, втягує США в планування війни, чого вони прагнуть уникнути, щоб їх не вважали втягнутими в це", - зауважив він.
Одночасно один з представників адміністрації Байдена зазначив, що, попри занепокоєння, викликане поставками ракет з Ірану, це не вплинуло на ухвалення рішень у Вашингтоні стосовно надання Україні ракет з дальністю дії.
"Це було в роботі протягом тривалого часу, і ми знали, що (іранці та росіяни - ред.) розглядали цей крок з минулої осені", - сказав чиновник.
Згідно з інформацією, наданою 5.ua, Великобританія виступає за використання ракет Storm Shadow для атак на Росію, однак має побоювання щодо можливих ускладнень у стосунках зі Сполученими Штатами.
Раніше британські офіційні особи зверталися до США з проханням пом'якшити свою позицію, однак в адміністрації Джо Байдена це викликало обурення. У Білому Домі існують побоювання, що дозвіл на удари по території Росії може спровокувати подальшу ескалацію конфлікту.
Раніше прем'єр-міністр Великої Британії підкреслив, що питання застосування британських ракет залишається у руках України. Однак згодом представники уряду уточнили, що політика щодо використання дальньобійної зброї залишилася незмінною. Тому на даний момент відповідний дозвіл не був наданий.
Ознайомтеся також: США звернулися до України з проханням надати докладний план використання ракет ATACMS проти території Росії.
Перегляньте також це відео:
Підтримайте кореспондентів "5 каналу", які працюють на передовій.