Другий обмін за короткий проміжок часу: ще більше ніж 100 українських військових звільнено з полону.

Мова йде про бійців Збройних сил України, військовослужбовців Національної гвардії, прикордонників та представників правоохоронних органів.

У суботу, 14 вересня, вдалося звільнити ще 103 українських бійців з російського полону.

Цю інформацію озвучив президент Володимир Зеленський.

"Наші - нарешті вдома. З російського полону вдалося повернути 103 військових: 82 рядових та сержантів, а також 21 офіцера. Серед них захисники з Київщини, Донеччини, Маріуполя, "Азовсталі", Луганщини, Запоріжжя та Харківщини. Це воїни Збройних сил України, Національної гвардії, прикордонники та поліцейські," - зазначив він.

У Координаційному штабі, що займається питаннями військовополонених, відзначили, що в новому обміні було звільнено 38 нацгвардійців, 28 солдатів Збройних сил України, двох бійців спецпідрозділу ГУР МОУ "Кракен", двох представників Міжнародного легіону, трьох військових зі Сил спеціальних операцій та одного з Сил територіальної оборони. Крім того, серед звільнених є вісім прикордонників, четверо поліцейських, 21 військовий моряк, троє співробітників Державної спеціальної служби транспорту та один рятувальник.

Всі визволені особи – це чоловіки. Серед них налічується 82 солдати та сержанти, а також 21 офіцер.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина - і ви в курсі подій.

"Визволені військові, які брали участь у захисті Маріуполя від російських загарбників, налічують 69 осіб, серед яких 31 оборонець "Азовсталі". Вони представляють різні напрямки, включаючи Донеччину, Луганщину, Запоріжжя, Херсон, Харків та Київ. Серед звільнених також є двоє охоронців Чорнобильської атомної електростанції", - повідомили в Координаційному штабі.

Вони зазначили, що багато українців отримали важкі травми або поранення, страждають від серйозних хвороб і потребують термінового медичного втручання. Тому їм буде проведено обстеження, надана можливість для реабілітації, а також забезпечено відповідні виплати за час, проведений у полоні.

Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Дмитро Лубінець зазначив, що більшість осіб, яких було обміняно, перебували в полоні з самого початку війни.

Нагадаємо, що напередодні з російського полону повернулися 49 українців та українок. Цей обмін став знаковим, оскільки вперше за довгий час вдалося звільнити жінок, серед яких були військовослужбовиці бригади "Азов".

Дивіться також відео:

Related posts