Зубчики залишаться в безпеці від гниття, замерзання та затримки росту: як правильно мульчувати озимий часник (відео)
Мешканка Одеси, яка поділилася своїми порадами щодо вибору часнику для зимової посадки, також рекомендувала використовувати мульчу для озимого часнику.
На її думку, під час вибору мульчі слід звертати увагу на три ключові аспекти: вміст вологи в матеріалі, його здатність до розкладання та ефективність у затримці прогрівання ґрунту навесні.
Жінка зазначила, що вона мульчує часник після посадки не відразу, а лише з настанням перших заморозків.
Товщина шару мульчі залежить від матеріалу, який для цього використовується. У середньому товщина шару повинна бути приблизно 5 см.
Городниця відмітила, що товщина мульчі не впливає на проростання часнику. Виходячи з її досвіду, найкращий варіант мульчі -- це тирса. Тирса менше вбирає воду, швидше просихає, менше перешкоджає прогріванню ґрунту.
Навесні чудовим вибором може стати напівперепріла солома.
Також відмінно підійде комбінована суміш стружки та соломи.
Для мульчування можна також використовувати соснові голки. Цей матеріал є не лише естетичним, але й широко затребуваним. Він має низький вміст вологи, що дозволяє воді легко проникати в ґрунт через хвою. Крім того, соснові голки ефективно відлякують гризунів у зимовий період та оберігають кореневу систему від переохолодження. Вони також перешкоджають росту бур'янів, створюючи на грядках надійний захист.
Один момент -- таку мульчу все ж таки варто згрібати з грядок навесні, бо хвоя підкислює ґрунт, що не зовсім подобається часнику.
Цікавим варіантом для мульчування може стати опале листя, а також висушені квітки чорнобривців. Ці матеріали не відрізняються високою вологістю і не суттєво заважають прогріванню ґрунту. Проте, важливо пам'ятати, що листя дуба не слід використовувати для мульчі, оскільки дубильні речовини, що містяться в дубових листках, можуть негативно впливати на рослини.
Також листя не слід збирати з тих дерев, що сильно страждають від хвороб.
Городниця зазначила, що інколи аграрії вкривають часник агроволокном. Це просте й ефективне рішення, але має єдиний мінус -- його потрібно купувати.
Блогерка наголосила, що не слід закривати часник свіжою, ще не перегнилою соломою або гноєм.
Ми також ділилися порадами щодо оптимального зберігання часнику в зимовий період.