Отримати нову професію можна за допомогою ваучера.

З початку 2024 року 15,6 тисяч українців отримали ваучери на навчання за державний кошт, що дозволить їм опанувати нові професії чи спеціальності або підвищити свій професійний рівень. Це сприятиме їхній конкурентоспроможності на ринку праці. Держава виділила на це 114 мільйонів гривень. Про це повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Для багатьох підприємців основною проблемою сьогодні є дефіцит кадрів. Водночас, значна кількість українців не може знайти роботу через недостатню кваліфікацію або брак необхідних професійних навичок, яких вимагають роботодавці. Ми пропонуємо кожному можливість отримати нову, затребувану на ринку праці спеціальність або підвищити свою професійну кваліфікацію за державний кошт. Потрібно лише вибрати професію, яку хочете освоїти, і звернутися до Державної служби зайнятості за ваучером на навчання. Цього року вже більше 15 тисяч українців скористалися цією можливістю, -- зазначила Тетяна Бережна.

Серед найпопулярніших спеціальностей та професій, за якими навчаються за ваучерами цього року, такі: медсестринство (видано 2951 ваучер); психологія (1861); дошкільна освіта (778); медицина (420); кухар (1516); водій (1148); тракторист (542); кондитер (380).

Загалом ваучер можна застосувати для навчання за 124 різними професіями та спеціальностями в таких галузях як інформаційні технології, будівництво, транспорт, освіта, медицина, сільське господарство, соціальне обслуговування та інших. Вибір професії, навчального закладу в межах України та форми навчання (денної, заочної або дистанційної) залишається за людиною. Освітні послуги надають заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, а також підприємства, установи та організації, які мають відповідну ліцензію на освітню діяльність.

Ваучер надає можливість безкоштовно навчатися в освітніх установах або у роботодавця за затвердженим переліком професій та спеціальностей від Мінекономіки. Наразі максимальна сума ваучера складає 30 280 гривень. Якщо вартість освіти перевищує цю суму, різницю покриває або роботодавець, або сам отримувач ваучера.

Related posts