Його поезія стала втіленням нового етапу "Холостяка": яким був Сергій Жадан у своїй молодості (відео)

Автор завжди виступав як бунтівник.

Знаменитий український автор, поет і музикант Сергій Жадан, який поповнив ряди Національної гвардії, став важливою постаттю в культурному житті України. Його яскравий і бунтівливий характер проявлявся ще в юності, коли він писав не тільки про любов, а й про складні теми, пов'язані з війною. Сьогодні його роботи активно циркулюють у соціальних мережах, і у нього є тисячі шанувальників.

У 2004 році, під час Помаранчевої революції, поет активно протистояв владі Віктора Януковича. "Телеграф" вирішив дослідити, яким був Сергій Жадан у свої молоді роки та як стартувала його творчість.

Перспективний автор з'явився на світ 23 серпня 1974 року в Старобільську, що на Луганщині. Сергій здобував освіту в школі, де в початкових класах навчання проходило українською, а в середніх і старших – російською мовою.

По закінченню школи тітка Жадана, Олександра Ковальова, запропонувала йому вступити до Харківського університету ім. Г. Сковороди, на що він погодився. Після закінчення навчання Жадан працював у цьому ж університеті.

Олександра Прокопівна очолювала культурологічну організацію "Спадщина". Вона відкрила своєму племіннику двері в світ письменників, музикантів і журналістів, які боролися за українську незалежність.

Під час своїх навчальних років він активно сприяв розвитку національного руху у Харкові та став одним із засновників неофутуристичної літературної спільноти "Червона Фіра". Окрім того, у часи Перебудови 1990-1991 років Сергій Жадан активно пропагував національну символіку.

У 2006 році Сергій Жадан отримав премію "Книга року BBC" за "Капітал". Саме в цей період його книжки стали перекладатися і поет здобув популярність у країнах Західної Європи.

Олександра Прокопівна познайомила його з письменниками, політиками, музикантами, журналістами, які "виступали за українську незалежність", а також із забороненою на той час рухівською літературою[4]. У часи Перебудови 1990 -- 1991 років поширював у містечку рухівські газети та національну символіку.

Слова з одного з найвідоміших віршів Сергія Жадана "Пливи, рибо, пливи" стали емблемою нового сезону популярного шоу "Холостяк". Крім того, цей твір на підтримку Олександра "Терена", головного персонажа, були виконані українськими зірками шоу-бізнесу.

Раніше "Телеграф" ділився історією про те, як виглядала в молоді роки поетеса-шістдесятниця Ліна Костенко. Її шлях був сповнений труднощів, а її літературна діяльність стикалася з численними перешкодами.

Related posts