США та Франція ведуть переговори щодо запобігання імпорту західних продуктів до Росії.

25 жовтня міністри фінансів США та Франції проведуть зустріч, на якій обговорять можливість посилення санкцій проти Росії та заходи, що унеможливлять доставку західних товарів до цієї країни. Про це повідомила Джанет Єллен, міністерка фінансів США, напередодні зустрічі.

"Я з великим нетерпінням очікую на подальший розвиток нашої довготривалої і плідної співпраці між США та Францією, особливо в контексті спільної роботи над міжнародними економічними пріоритетами, насамперед, щодо нашої непохитної підтримки України у її боротьбі з Росією," - зазначила Єллен у своїй заяві.

Серед тем, що будуть обговорюватись, - питання розблокування "заморожених російських суверенних активів, що має на меті сприяння економічній та безпековій підтримці України. Це стане основою для фінансової допомоги, яку наші держави надали Україні", йдеться у заяві.

"Ми також продовжуємо узгоджувати наші дії для посилення санкцій проти Росії, щоб зменшити їхні доходи та ускладнити доступ до критично важливих товарів, зокрема через посередників, таких як Китай," - зазначила Єллен.

Перед цим Єллен зустрілася з міністеркою фінансів Великої Британії Рейчел Рівз. "Міністерка Єллен висловила своє засудження стосовно дій Росії та розглянула ініціативу щодо кредитів із надзвичайних надходжень для України", - зазначено на веб-сайті Міністерства фінансів США.

Окрім цього, Єллен і Рівз підкреслили важливість сприяння економічній стабільності на Західному березі річки Йордан, зокрема через підтримку фінансових зв'язків між палестинськими та ізраїльськими банківськими установами.

США попередньо ухвалили рішення про виділення Україні першої частини кредиту в обсязі 20 мільярдів доларів, що є складовою з 50 мільярдів, які країни G7 мають намір надати Україні за рахунок доходів від заморожених російських активів. Очікується, що ці фінансові ресурси можуть почати поступати в Україну до кінця року.

Євросоюз планує до кінця року почати видавати Україні позику на 20 мільярдів доларів з цієї суми. І ще 10 мільярдів, як очікується, будуть розділені між Британією, Японією та Канадою.

Кредит мають намір погасити коштами від доходів із суверенних російських активів на суму понад 300 мільярдів доларів, які були заморожені після того, як Росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну. Більшість цих активів зберігаються в Європі.

"Іншими словами, Україна може отримати необхідну їй допомогу зараз, не обтяжуючи платників податків", - заявляв раніше президент Джо Байден.

У Білому домі зазначили, що адміністрація Байдена має намір виділити 10 мільярдів з 20-мільярдного кредиту для військової підтримки України, однак цей план потребує затвердження Конгресом США.

Related posts