Педагогам доведеться затягнути паски: уряд затвердив нововведення, що набудуть чинності з 1 вересня.
Середньомісячна зарплата в освітній галузі за перший квартал 2024 року, згідно з даними Міністерства економіки, склала 12 649 гривень. За словами народного депутата Ніни Южаніної, це є найнижчим показником серед усіх секторів економіки в Україні.
Попри те, що оплата праці вчителів дещо підвищилася у порівнянні з попереднім роком, цей приріст був найменшим серед усіх інших професійних галузей.
І тепер заробітні плати працівників освіти зазнали додаткового навантаження через урядовий законопроєкт №11416, який передбачає підвищення військового збору з 1,5% до 5% для всіх найманих працівників, включаючи педагогів.
Кабінет Міністрів також оновив умови надання освітньої субвенції: тепер виплати за час простою будуть надаватися виключно вчителям та працівникам інклюзивно-ресурсних центрів, які знаходяться на території України. Раніше ці виплати отримували всі, незалежно від місця проживання.
Це рішення має на меті зекономити кошти бюджету, але насправді залишить без підтримки тих освітян, які знаходяться за кордоном. Ці зміни вступають в дію з моменту опублікування та будуть застосовуватися з 1 вересня 2024 року.
Попри значення освіти, уряд не приділяє належної уваги підтримці педагогів, залишаючи їх наодинці з економічними проблемами.