Україна підтримала запровадження санкцій Європейським Союзом щодо Ірану через його поставки ракет.

В Україні вважають, що ініціативи, які розробляються в рамках Європейського Союзу, мають реальну ефективність.

Україна підтримує санкційні заходи, які розробляє Європейський Союз у відповідь на постачання балістичних ракет з Ірану до Росії.

За інформацією кореспондента УНІАН, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга зробив цю заяву під час спільної пресконференції з литовським колегою Ґабріелюсом Ландсберґісом у Києві.

Як повідомив міністр закордонних справ, він координує свої дії з європейськими партнерами, і серед основних тем такої співпраці є питання, пов'язані з запобіганням та реагуванням на можливе підтвердження постачання іранських ракет до Росії.

"Наші колеги активно реагують на ситуацію. Вони вживають заходів, щоб запобігти можливим загрозам, якщо це ще не сталося, або ж реагують на факти, якщо інформація підтверджується. На даний момент ми співпрацюємо з українськими спецслужбами для збору необхідних даних. На основі отриманих результатів буде сформульовано позицію української сторони," - зазначив Сибіга.

Він зазначив, що Україна висловила тривогу через інформацію про можливе постачання іранських балістичних ракет до Росії.

"Ми передали це занепокоєння іранській стороні через дипломатичні канали і застерегли, що це може призвести до серйозних наслідків для наших двосторонніх відносин", - зазначив Сибіга.

У свою чергу, міністр закордонних справ Литви підкреслив, що його держава підтримує всі європейські санкції стосовно Ірану через його допомогу Росії у конфлікті в Україні.

Одночасно Ландсберґіс підкреслив, що було б дуже прикро знову спостерігати, як процес обговорення санкцій затягується. Він висловив переконання, що оптимальним кроком було б введення санкцій проти російських аеродромів. "Крім того, Україна готова вжити заходів у відповідь за допомогою далекобійних ракетних атак, якщо отримає на це дозвіл. Це стане найефективнішою та терміновою реакцією, яка не вимагатиме узгодження з 27 країнами на переговорах", - підкреслив Ландсберґіс.

Віце-президент Європейської комісії та високий представник ЄС у питаннях зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель висловив рішучий протест проти нещодавньої передачі Росії балістичних ракет, виготовлених в Ірані. Він зазначив, що Європейський Союз швидко відреагує, координуючи свої дії з міжнародними партнерами, зокрема впроваджуючи нові та значні санкції проти Ірану. Ці обмеження передбачатимуть ідентифікацію осіб та компаній, які мають відношення до іранської програми розробки балістичних ракет і безпілотників. Крім того, ЄС розглядає можливість введення санкцій у сфері авіації Ірану.

Related posts