Для українців розробляють нову пенсійну систему: які її основні аспекти?
Невдовзі буде доступна накопичувальна пенсія.
З 2026 року в Україні планують запустити другий рівень пенсійної системи - накопичувальний. Це передбачено новим законопроєктом, який підготувало Міністерство соціальної політики. За словами міністерки Оксани Жолнович, зміни не вплинуть на розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) та податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).
На початковій стадії 2% від ЄСВ замість Пенсійного фонду будуть перераховані у новий Державний накопичувальний фонд, а також 3% з ПДФО буде спрямовано на ці накопичувальні рахунки. Це означає, що фінансові ресурси не будуть надходити до загального "котла" солідарної системи, а будуть акумулюватися на індивідуальних рахунках громадян.
Через три роки після впровадження реформи, громадяни отримають можливість самостійно визначати, куди направляти свої пенсійні внески: чи у державний фонд, чи в приватні пенсійні установи. Це має на меті залучити додаткові інвестиції в економіку, які згодом повернуться у вигляді ресурсів для сімей, а не у формі податків.
Законопроєкт ще проходить обговорення з Мінфіном, МВФ та Світовим банком. Остаточний запуск накопичувальної системи залежатиме від того, як документ ухвалить Верховна Рада, пояснила Жолнович.
Нагадуємо, що українців у жовтні очікують зміни в пенсіях, субсидіях та лікарняних виплатах.
Раніше ми писали про те, що чому реальні показники лічильників не рятують українців від зайвих витрат
Також, Знай.ua інформував про те, як зібрати Національний кешбек, починаючи з 2 гривень та до 3000: можливості накопичення та варіанти його витрачання.