У Києві відбулася презентація сьомого видання книги "Мова і нація".
Презентація мала місце в Укрінформі.
"Найважливіше те, що українська мова, і це безперечний факт, в умовах російсько-українського конфлікту виконує надзвичайно важливу функцію. Вона більше не є лише культурним явищем. Концепція української мови, так само як і її статус, є конституційним аспектом, що формує основу нашої безпеки та оборони, підтримує нашу ідентичність і зміцнює нашу віру у єдність та незламність українського народу," - підкреслив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Він підкреслив, що книга "Мова і нація", написана викладачами Дрогобицького університету Василем Іванишиним та Ярославом Радевичем-Винницьким, вперше з'явилася у друку ще в 1990 році і з тих пір неодноразово перевидавалася. Ця праця залишається надзвичайно актуальною і в наш час, оскільки порушує важливі питання, що стосуються не лише філології, а й філософії, безпеки та політики.
Книга "Мова і нація" зосереджена на значенні української мови та існуючих загрозах, які можуть їй загрожувати. Перший розділ, що має назву "Лінгвоцид", розглядає різноманітні методи, які використовувала Росія в різні епохи для її знищення. Серед таких методів – заборона української мови, зменшення її статусу та престижу, а також спроби визнати мову неприродною чи неавтохтонною.
Кремінь підкреслив, що останній розділ книги має назву "Мовні обов'язки громадян". У фінальному пункті зазначається: "Наше покоління стикається з важливим і відповідальним завданням -- відновлення української мови, державності та національної ідентичності. Цю місію ніхто не виконає за нас. Це наш історичний обов'язок, виправдання нашого існування. Не варто перекладати цей тягар на плечі майбутніх поколінь, адже може бути вже запізно".
Директор видавництва "Крила" Василь Лабайчук повідомив, що книга "Мова і нація" видана тиражем у 3 тисячі примірників. Однак, у разі виникнення попиту, видавництво готове швидко здійснити додатковий друк. Крім того, існує можливість придбати електронну версію "Мови і нації".
Як повідомляв Укрінформ, в Україні 27 жовтня відзначався День української писемності та мови. До 2023 року його відзначали 9 листопада - у день вшанування пам'яті преподобного Нестора Літописця за юліанським календарем. Коли Україна у 2023 році перейшла на новий церковний календар, то дати всіх фіксованих свят змістились на 13 днів.