Зачепить кожного росіянина: у Росії виникла несподівана проблема внаслідок війни в Україні.

Москва вже закуповує вершкове масло навіть у Туреччини.

У Росії спостерігається різке зростання цін на вершкове масло. Москва намагається знайти нові маршрути поставок, щоб компенсувати ефект від західної ізоляції під час війни.

Видання Bloomberg пише, що цього тижня урядовці зустрілися з виробниками молочної продукції та досягли угоди щодо відстеження обсягів виробництва вершкового масла в спробі знизити ціни, які цьогоріч підскочили більш ніж на 25%.

Те, що вершкове масло стає все більш рідкісним товаром, демонструє наслідки ізоляції Росії на її економіку та продовольчу безпеку. Хоча Російська Федерація є одним з основних виробників сільськогосподарської продукції у світі, вона все ще має значну залежність від імпорту численних товарів, таких як курятина, певні види насіння та різні фрукти.

За даними галузевої лобістської групи, чверть споживаного в Росії вершкового масла надходить з-за кордону. Відтоді як Володимир Путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, багато постачальників вершкового продукту, як-от Нова Зеландія і Латинська Америка, призупинили торгівлю з різних причин - від санкцій до проблем з платежами і логістикою.

В результаті ключовими постачальниками стали країни, як-от Білорусь, Індія та Іран. На цьому тижні Росія почала імпортувати вершкове масло з Туреччини. Перебудова ланцюгів постачання співпала з активізацією військової економіки, що сприяло збільшенню виробництва сиру та морозива. Оскільки для виготовлення цих продуктів використовуються однакові вершки, це призвело до підвищення цін на вершкове масло.

Ціни на різні основні продукти харчування різко зросли, зокрема на деякі види м'яса та картоплю, вартість якої цього року зросла майже на 55% через зменшення врожаю та зниження імпорту. За останніми даними, загальний річний приріст цін досягає приблизно 8,6%.

На минулому тижні Центральний банк Росії встановив ключову процентну ставку на безпрецедентному рівні 21% та вказав, що може продовжити жорстку монетарну політику у відповідь на стійку інфляцію.

10 липня агентство Bloomberg повідомило, що в Росії спостерігається підвищення цін протягом шести місяців поспіль, що свідчить про виклики, з якими стикається Центральний банк у своїх зусиллях з контролю інфляції.

Основні продукти харчування, як-от овочі, стали дорожчими на 19% порівняно з попереднім роком, а в червні ціни зросли на 2% порівняно з попереднім місяцем. Ціни на картоплю зросли майже на 34% порівняно з попереднім місяцем.

Related posts