Китайські сонячні панелі стрімко завоювали ринок Європейського Союзу — що стало причиною цього явища?

Сонячні панелі, виготовлені в Європі, задовольняють лише 15% потреб ЄС. Китай залишиться лідером у цій галузі щонайменше до 2035 року.

Європейський союз продовжує залишатися провідним імпортером сонячних панелей у світі, і, за прогнозами, ця тенденція триватиме щонайменше до 2035 року, як свідчить останній звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Цю інформацію повідомляє balkangreenenergynews.com.

Частка чистих енергетичних технологій в імпортному рахунку збільшиться з менш ніж 10% у 2023 році до 35% у 2035 році за рахунок викопного палива.

Внутрішнє виробництво сонячних панелей у Європейському Союзі задовольнило близько 15% запитів у 2023 році. Решта потреби була покрита імпортом, який також призвів до накопичення запасів, що приблизно утричі перевищують обсяги встановлених панелей у минулому році. Ці дані наведені у звіті Міжнародного енергетичного агентства під назвою "Перспективи енергетичних технологій 2024".

ЄС закуповує сонячні модулі переважно з Китаю і країн Південно-Східної Азії, хоча частина імпорту тепер надходить зі Сполучених Штатів.

Внутрішня продукція Європи досягає приблизно 7 ГВт щороку, при цьому поки що не зафіксовано жодних планів щодо істотного збільшення виробництва. Більш того, існують ознаки того, що існуючі виробничі потужності можуть бути зменшені.

У звіті Міжнародної енергетичної агенції (МЕА) підкреслюється, що доля Європейського Союзу у глобальних виробничих потужностях фотоелектричних систем зменшилася до менш ніж 1%. Проте, завдяки високій чистоті полікремнію, що виробляється в Німеччині та експортується до Китаю, галузь зберегла свою частку на рівні 3% у світових поставках цього матеріалу.

Відповідно до одного з прогнозів, представлених у звіті, глобальні виробничі можливості сонячних панелей можуть зростати до 1695 ГВт до 2035 року, що є значним підвищенням у порівнянні з 1115 ГВт у 2023 році.

Вартість світового ринку сонячної, вітрової енергії, електромобілів, акумуляторів, електролізерів і теплових насосів зросла майже в 4 рази в період з 2015 до 2023 року та становила понад 700 млрд доларів США, або приблизно половину вартості всього природного газу, що видобувається у світі. За поточної політики світовий ринок цих 6-ти "чистих" технологій до 2035 року збільшиться майже втричі, перевищивши 2 трлн доларів США.

Раніше ми писали, що в Європі створили "сонячну цеглу". "Сонячна цегла" може покривати дахи, фасади, майданчики, а також використовуватися як навісна стіна, стверджують дослідники.

Related posts