Словаччина уклала угоду з Азербайджаном, відмовившись від імпорту російського газу.
У кінці 2024 року завершується дія угоди між Україною та Росією, яка регулює постачання російського газу до європейських країн.
Словацька газова компанія SPP, яка є головним імпортером газу в країні, підписала угоду на короткостроковий імпорт природного газу з Азербайджану. Цей крок є частиною планів Словаччини щодо поступового припинення закупівель російського газу, що постачався через Україну. Про це повідомила інформаційна агенція Reuters у середу, 13 листопада.
У кінці 2024 року завершується дія угоди між Україною та Росією, яка регулює постачання російського газу до європейських країн. через Україну. Це змушує Європейські країни шукати альтернативні джерела постачання природного газу, оскільки через повномасштабне вторгнення Київ відмовляється продовжувати угоду з Москвою. Тому словацька компанія SPP уклала короткострокову пробну угоду на постачання газу з Азербайджаном. У майбутньому угоду можуть продовжити.
SPP підкреслює, що розширила свої угоди на придбання газу, співпрацюючи з кількома постачальниками, що забезпечує покриття до 150% потреб своїх клієнтів, а також відкриває можливості для подальшого нарощування запасів.
"У зв'язку з підвищеними ризиками зупинки постачання газу через східний трубопровід, ми вживаємо всіх необхідних заходів для забезпечення стабільного і безпечного газопостачання нашим клієнтам, від великих промислових підприємств до звичайних домогосподарств, незалежно від обставин", - зазначив генеральний директор SPP Войтех Ференц.
Словацька газова компанія повідомила, що у випадку призупинення постачання через територію України, вона має альтернативні маршрути для транспортування, серед яких газопровід з Німеччини через Чехію. Також можливе постачання частини російського або азербайджанського газу через газопровід "Турецький потік", який проходить через Чорне море.
Генеральний директор SPP Войтех Ференц повідомив, що у разі повної втрати постачань з Росії та необхідності закупівлі всього обсягу газу з альтернативних джерел, а також його транспортування до Словаччини, компанія зіткнеться з додатковими витратами, які перевищать 140 мільйонів євро в порівнянні зі звичайними витратами.
Нагадаємо, у липні з'явилася інформація про те, що Словаччина більше не отримує нафту від одного з провідних нафтовидобувних гігантів Росії, компанії "Лукойл". Це стало наслідком посилення санкцій, запроваджених Україною щодо російських підприємств.