Шольц підтримує роль Індії як посередника у мирному процесі для України.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловився на підтримку політичного вирішення конфлікту між Росією та Україною, також зазначивши важливість посередництва Індії. 25 жовтня під час пресконференції в Нью-Делі, де відбулася його зустріч із прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді, він поділився своїми думками щодо цього питання.
"Війна, яку розв'язала Росія проти України, має значний вплив на Німеччину та Індію з різних аспектів. Ігнорувати цей конфлікт просто неможливо. Тому я впевнено стверджую, що Індія повинна підтримувати прагнення до тривалого та справедливого миру," - наголосив Шольц. Він також підкреслив, що схвалює готовність Індії "використовувати сильні зв'язки з усіма учасниками, щоб сприяти політичному вирішенню ситуації."
Берлін підтримує територіальну цілісність України. "Ця затяжна війна, що призводить до численних жертв, має знайти своє завершення. Цілісність і суверенітет України повинні бути захищені. Саме за це ми боремося", - підкреслив Шольц.
Як констатувало агентство AP, досі Моді уникав засудження РФ за повномасштабне вторгнення в Україну і робив акцент на мирному врегулюванні. 22 жовтня Моді вчергове заявив, що його країна готова виступити посередником на переговорах між Москвою і Києвом з метою припинення війни в Україні. "Ми цілком підтримуємо якнайшвидше відновлення миру і стабільності", - вказав Моді під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним в Казані, де відбувався саміт БРІКС. Індія також вважається важливим економічним партнером РФ.
Іншим важливим аспектом двосторонніх відносин, який обговорювали Шольц і Моді, стала економічна співпраця. Як наголосив Шольц, Німеччина - найважливіший торговий партнер Індії в Євросоюзі і виступає за розширення торговельних зв'язків з Нью-Делі.
"Як канцлер, я особливо підтримую ініціативу щодо укладення амбітної угоди про вільну торгівлю між Індією та Європейським Союзом. Це буде вигідно для всіх учасників, і ми повинні зосередитися на досягненні прогресу в цьому напрямку," - підкреслив він.
Керівник уряду ФРН також наголосив на "прогресі" в залученні кваліфікованих співробітників з Індії в Німеччину, особливо - "у тих галузях, де вони нам найоперативніше потрібні, - чи то медицина, догляд за хворими, чи то IT-сектор".
"Ми прагнемо залучити ще більшу кількість висококваліфікованих спеціалістів з вашої країни до Німеччини," - заявив Шольц під час зустрічі з прем'єр-міністром Нарендрою Моді. Цього ж дня індійський лідер оголосив, що Німеччина планує збільшити квоту віз для кваліфікованих працівників з Індії з 20 тисяч до 90 тисяч.
У результаті переговорів із Шольцом, Моді висловив впевненість у тому, що глобальні механізми, сформовані в 20 столітті, "не можуть впоратися з викликами, які постали в 21 столітті", і закликав до реформування Ради Безпеки ООН. Індія, населення якої становить 1,4 мільярда людей, вже тривалий час прагне стати постійним членом цього органу.
Індійський прем'єр підкреслив, що існує "глибоке занепокоєння щодо дотримання верховенства закону та свободи навігації" в Індо-Тихоокеанській області, де Китай намагається розширити свій вплив. Візит Шольца до Індії триватиме три дні і включатиме делегацію високого рівня з кількома важливими міністрами уряду Німеччини та експертами в галузі бізнесу.