Російські нафтопереробні заводи зменшують обсяги переробки нафти через фінансові втрати, що може призвести до їх закриття, повідомляє Reuters.

Не менш ніж три нафтопереробні підприємства в Росії були змушені призупинити свою діяльність або зменшити обсяги виробництва через суттєві фінансові втрати, викликані обмеженнями на експорт, зростанням цін на сировину та великими витратами на кредити.

За інформацією видання, йдеться про Туапсинський, Ільський і Новошахтинський НПЗ.

Закриття нафтопереробних підприємств вказує на серйозні проблеми, що виникли в російській нафтопереробній галузі. Вона зазнає тиску з боку атак українських дронів, західних санкцій, які змушують виробників пропонувати паливо за зниженими цінами, а також через високі процентні ставки, зазначає видання.

Варто зазначити, що в 2021 і 2022 роках нафтопереробні підприємства по всьому світу зафіксували безпрецедентні доходи, що стало наслідком зростання попиту на подорожі та відновлення економічної активності після пандемії.

Проте згодом маржа значно знизилася, оскільки в різних куточках світу почали функціонувати численні нові підприємства, а темпи зростання попиту стали уповільнюватися.

За даними Reuters, найбільше постраждали російські нафтопереробні заводи з найнижчими технологічними показниками, які не займаються виробництвом преміального пального. Протягом кількох місяців другої половини 2024 року вони зазнали збитків до 10 000 рублів (близько $102) за метричну тонну.

У Росії функціонує 30 значних та середніх нафтопереробних підприємств, не включаючи кілька невеликих заводів, які разом можуть обробляти до 5,5 мільйона барелів на день. Це забезпечує країні статус одного з провідних експортерів пального у глобальному масштабі.

Росія постачає приблизно 2 мільйони барелів нафтопродуктів щодня на експорт, тоді як інша частина використовується для внутрішнього споживання.

Related posts