Росіяни розкошують на "смертельні кошти": у NYT розкрили, куди витрачаються ці виплати.

Журналісти дослідили, куди йдуть кошти, отримані у вигляді компенсацій за поховання загиблих російських військових. Виявилося, що багато родичів використовують ці виплати для придбання нерухомості або розкішних автомобілів.
За словами журналістів, Кремль активно фінансово підтримує своїх призовників. Цей крок російського уряду спрямований на подолання кадрового дефіциту в армії, що виник, зокрема, через недостатню мотивацію. Про це повідомляє UAINFO.org із посиланням на видання The New York Times.
Найзначнішим видом фінансових компенсацій є "гробові гроші". Ці виплати отримують родини загиблих військових і складають приблизно 150 000 доларів. Як зазначили в публікації, цієї суми вистачає для придбання квартири в ряді міст Росії.
Кілька одержувачів виплат поділилися з журналістами, що частину цих коштів витрачають на інші покупки. Серед них – нові зубні протези, імплантати для грудей та подорожі в туристичні країни.
Директор Російської програми Університету Джорджа Вашингтона Іван Грек заявив журналістам, що військові виплати стають головним стимулом вступити до лав армії РФ для збіднілих чоловіків середнього віку. За його словами, вони розглядають ці кошти як шанс уникнути довічних боргів.
Читайте також: У РФ "поховали" ще живого вагнерівця, близькі якого вже встигли отримати "гробові"
Артем, солдат з Росії, який втік з країни, стверджує, що близько 60% його бойових товаришів приєдналися до армії через фінансові труднощі, зокрема невиплачені кредити. Він підкреслив, що більшість з них мали серйозні проблеми з алкоголем і борговими зобов'язаннями.
У звіті Інституту економік, що перебувають на стадії розвитку, фінського банку зазначається, що "гробові гроші" трансформують обличчя багатьох віддалених регіонів Росії. Аналітики зафіксували, що протягом минулого року кількість банківських рахунків у малозабезпечених областях країни суттєво зросла.
Середня місячна винагорода для фронтовика досягає 210 000 рублів (приблизно 2100 доларів), що є незначною сумою для мешканців малозабезпечених міст і сіл Росії, зазначили у публікації. Аналітики відзначають, що премія за укладення контракту з російською армією може бути порівнянна з середнім річним доходом на душу населення в країні.
"Ці кошти слугують соціальним підйомником для тих, хто вирушив на фронт," - зазначив житель Бурятії на ім'я Аян у розмові з журналістами.
Останніми місяцями призовні плакати по всій Росії стали більше акцентувати увагу на фінансових пропозиціях, а не на патріотизмі, зазначають журналісти. На цих банерах часто вказуються великі суми, які пропонуються за підписання військового контракту.
Олег Журавльов, один із засновників команди PS Lab, що проводить дослідження ставлення суспільства до війни, висловив:
"Люди, які хотіли вступити в армію з патріотичних почуттів, в основному вже завербовані, загинули або були поранені. Таких людей у Росії залишилося небагато".
Численні фахівці висловлюють сумніви щодо стабільності фінансування російських військовослужбовців, як зазначено в публікації. Аналітики підкреслюють, що щорічно на виплату зарплат, а також компенсацій за поранення чи загибель військових витрачається не менше 7,5% від загального бюджету федерації.