Парламент підтримав законопроект, що передбачає реформування Рахункової палати.

Верховна Рада ухвалила закон про реформування Рахункової палати. Це одне із зобов'язань української влади перед МВФ.

Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на народного депутата Ярослава Железняка у Telegram. Також про це інформують Контракти.UA.

Згідно з його інформацією, за проєктом 10044-д висловилися на підтримку 240 народних обранців.

Згідно з законом, Рахункова палата є вищим органом фінансового контролю (аудиту) та застосовує у своїй діяльності основні принципи діяльності Міжнародної організації вищих органів аудиту (INTOSAI) і Систему професійних документів INTOSAI (IFPP).

Кількість членів Рахункової палати зменшується з 13 до 11. Вибір нових членів здійснюватиметься на основі думки міжнародних експертів, які матимуть ключове значення в цьому процесі.

Закон розширює повноваження Рахункової палати, насамперед вводячи зовнішній контроль (аудит) за надходженням і витрачанням коштів місцевих бюджетів. Це також включає моніторинг діяльності підприємств державного та комунального секторів, а також контроль за фінансуванням фондів обов'язкового державного соціального та пенсійного страхування. Крім того, підходить перевірка доходів і витрат Національного банку України, а також використання зовнішніх фінансових надходжень, таких як кредити, гранти та інша допомога, що надходять до державного та місцевих бюджетів.

Закон гарантує політичну та фінансову автономію Рахункової палати. Крім того, встановлюються ясні парламентські процедури, які зобов'язують відповідні комітети Верховної Ради аналізувати звіти Рахункової палати та контролювати реалізацію її рекомендацій.

Нагадаємо, в останньому меморандумі з МВФ українська влада зобов'язалася внести зміни до закону про реформування Рахункової палати України, розширивши обсяг її аудиторських функцій та заходів щодо забезпечення фінансової незалежності.

Згідно з інформацією Міністерства фінансів, на 1 вересня в Рахунковій палаті було зайнято 499 працівників. Середній розмір заробітної плати складав 57,8 тисяч гривень.

Рахункова палата від імені Верховної ради здійснює контроль за надходженням коштів до державного бюджету України та їх використання

Related posts