"На старті нових звершень": рівненська художниця презентувала колекцію картин, присвячену Дню інженерних військ.

Сьогодні в Україні відзначають День інженерних військ. Без них проведення бойових операцій майже неможливо. Саме військові інженери прокладають шлях до ворога та забезпечують прохід для решти бійців. Це ті, хто завжди "попереду перших". Під такою назвою з-під пензля рівненської художниці вийшла серія картин, яка присвячена інженерним військам. Загалом п'ятнадцять полотен. Що на них зображено та чому це повинен бачити увесь світ - розкаже моя колега Сніжана Сидорук.
Перше, що я намалювала, це була "боль Маріуполя".
Євгенія Базелюк — мисткиня з Рівного, яка з 2022 року присвятила своє мистецтво зображенню теми війни.
Безмежний Творець обгортає нашу землю своїми обіймами. Дорога Україні, нехай Господь охороняє її.
Це була остання робота Жені, яку вона виконала у чорно-білих тонах. Далі почала писати картини в кольорі. На них зобразила військову техніку. Першим намалювала "Хаймарс".
Саме з цієї картинки й почалося моє творчество, зв'язане якраз-таки з силою наших мужніх воїнів, з технікою, яка дуже потрібна Україні.
Євгенія Базелюк — талановита художниця.
Чому саме техніка? Тому що це захист, який є вкрай необхідним для наших військових, котрі вирушили на фронт, щоб обороняти нас усіх — нашу націю, нашу рідну землю.
З військових картин Євгенія створила оригінальні листівки. Вона зареєструвалася на платформі посткросингу і почала надсилати їх в різні куточки світу.
Євгенія Базелюк — талановита художниця.
Щоб передати цю біль, цю безвихідь, це варварство, яке нахлинуло на українські землі. Ми висвітлюємо нашу скруту і те, що для нас є надзвичайно важливим, життєво необхідним. Можливо, якась листівка дійде до тієї особи, яка зможе щось змінити. Ось у чому полягала моя мета.
Женя вже надіслала картки, присвячені війні, більш ніж у сто країн. Від своїх отримувачів жінка отримує відповідні поштівки, на яких, щоправда, зображені мирні пейзажі, а найголовніше – щирі слова підтримки.
Просто пишуть "Слава Україні", пишуть, що хочемо миру для Вашої країни. Є ті, хто плачуть, так же як і багато хто тут в нас, переживають.
Художницю у соцмережах розшукав військовослужбовець Віктор Шубец і запропонував намалювати техніку інженерних військ, у яких він служить. Його бригада постійно там, де бої.
Віктор Шубець, військовослужбовець 47-ї окремої інженерної бригади:
Хотілося зробити приємне своїм колегам, побратимам, хлопцям і дівчатам, які, не шкодуючи себе, боронять нашу державу. Наші військові працюють на Харківщині, працюють на Донеччині, працюють на Курщині. Тут не є таємниця. Всюди, де важко, завжди ми, тому ми попереду перших.
Віктор зупинив свій вибір на інженерних рішеннях, тоді як Євгенія втілила їх у своїх картинах. Вона зобразила величні та потужні машини у м'якій акварельній манері.
Мисткині довелося зобразити військову техніку, про яку вона раніше навіть не чула. Щоб створити свої роботи, вона детально вивчила принципи функціонування кожного з цих пристроїв. Рівненські інженери також стали їй на допомогу. У кожній картині вона відобразила не лише саму техніку, а й українських воїнів, які її використовують.
На цій картині зображено процес розмінування нашої території, де оці руки, які працюють зараз на даний час над захистом нашої країни.
Євгенія Базелюк створила п’ятнадцять художніх творів для військових інженерів. На цих картинах зображені як вітчизняні автомобілі, так і ті, що були надані партнерами.
Віктор Шубець, військовослужбовець 47-ї окремої інженерної бригади:
Ми прагнемо в повній мірі відобразити повсякденність військових інженерів. Це не лише особистості, а й техніка, що їх супроводжує. Було б чудово, якби більше уваги приділялося іноземним зразкам, адже вони відрізняються високою функціональністю, швидкістю і здатністю зберігати життя військових.
Протягом півроку художниця працювала над цією серією, щоб встигнути до третього листопада. У цей день персонажі її картин святкуватимуть День інженерних військ. Сьогодні у Рівному відбулася презентація проєкту під назвою "Попереду перших". У планах – подорожувати з виставкою містами України. А Євгенія мріє створити свою головну роботу, яка носитиме назву "Перемога".