Перемога Трампа призвела до різкого зниження курсу євро: чи є ймовірність, що європейська валюта опуститься нижче долара?

Валютна пара євро/долар є найбільш активно торгованою в глобальному масштабі. Наразі євро знизився на 6% до приблизно 1,05 долара, що є значним падінням у порівнянні з його максимальною річною вартістю, досягнутою у вересні, коли негативні економічні прогнози зупинили його підйом.

Євро може впасти до рівня 1 долара. До паритету залишилося всього 5%, і валюта вже опинялася нижче цього порогу – один раз на початку 2000-х років і знову протягом декількох місяців у 2022 році. Це сталося через те, що відсоткові ставки в США зростали швидше, ніж в єврозоні, в той час як Європа стикалася з різким зростанням цін на енергію внаслідок війни в Україні.

Для трейдерів позначка 1 долар є ключовим психологічним рівнем. Тому падіння нижче цього рівня може посилити негативні настрої щодо євро, що призведе до подальшого зниження курсу.

Великі банки, включаючи JPMorgan та Deutsche Bank, вважають, що падіння до паритету може статися залежно від розміру тарифів. Зниження податків також може призвести до інфляції в США і обмежити зниження ставок Федерального резерву, що робить долар потенційно привабливішим, ніж євро.

Слабка валюта зазвичай підвищує вартість імпорту. Це може призвести до зростання цін на продукти харчування, енергоносії та сировину, що збільшує інфляцію.

Від моменту, коли два роки тому інфляція сягнула двозначних значень, вона різко знизилася, тож вплив слабкості валюти на ціни не повинен становити серйозну загрозу на даний час. Багато економістів прогнозують, що інфляція знову досягне цільового рівня в 2% у наступному році, незважаючи на можливі коливання наприкінці 2024 року.

З іншого боку, зниження курсу євро призводить до здешевлення експорту, що є позитивним сигналом для європейських автомобільних виробників, промислових компаній та роздрібних торговців предметами розкоші. Це також вигідно для приватних осіб та інвесторів, які отримують доходи з-за кордону.

Це має особливо сприятливий вплив на Німеччину, яка протягом багатьох років була визнана рушійною силою європейського експорту.

Багато валют основних торгових партнерів США сильно постраждали за останні шість тижнів через побоювання з приводу тарифів.

Євро зменшився більш ніж на 4,5%, тоді як мексиканське песо зазнало падіння на 6%, а корейська валюта втратила 5,4%. Протягом останнього терміна Трампа євро насправді зріс на 6%, але втратив майже 6% протягом шести тижнів після виборів 2016 року, перш ніж почати відновлення.

Цього року японська ієна знизилася приблизно на 10% по відношенню до долара.

Багато банків вважають паритет можливим, але не обов'язково ймовірним. Більш швидке зниження відсоткових ставок Європейським центральним банком (ЄЦБ), ніж у США, буде негативним для євро, але з іншого боку, пом'якшення може також підтримати валюту у довгостроковій перспективі, підвищивши перспективи економічного зростання.

Економіка єврозони зросла на 0,4% у третьому кварталі порівняно з попередніми трьома місяцями, що є позитивним для євро. Крах уряду Німеччини, який потенційно відкриває шлях для витрат, що стимулюють зростання наступного кварталу, також може надати підтримку.

"Всі похмуро налаштовані по відношенню до Європи, і ми розуміємо цю похмурість, але на нас можуть чекати і приємні сюрпризи", - сказав Бенджамін Мелман, директор з інвестицій Едмонда де Ротшильда, додавши, що він не бачить значного спаду євро з цього моменту.

Нещодавно Goldman Sachs висловив припущення про можливе зниження курсу євро на 10%, що може призвести до його падіння нижче рівня 1 долара. За оцінками аналітиків банку, це може статися у випадку, якщо Дональд Трамп запровадить масштабні мита та зменшить внутрішні податки після своєї перемоги на виборах.

Related posts