NYT: Європа потребує впливового лідера, здатного провести її через часи Трампа.

Європі не вистачає сильного лідера, здатного провести її через період глобальної турбулентності, який може виникнути за президентства Дональда Трампа, - пише в неділю The New York Times.

"Повернення Дональда Трампа на посаду президента США може ознаменувати самотній і небезпечний період для Європи, яка вже загрузла в економічній стагнації та стикається з війною на своєму східному кордоні. Це момент, коли європейські лідери погоджуються, що дві найбільші економіки континенту потребують (...) твердого керівництва", - пише американська газета.

Однак, згідно з інформацією від джерела, Франція та Німеччина можуть зіткнутися з певними труднощами у вирішенні цього питання.

Німеччина опинилася в стані політичної безвиході після розпаду коаліції, що керувала під проводом канцлера Олафа Шольца. У той же час ультраправий Альтернатива для Німеччини (AfD) демонструє зростання популярності напередодні можливих дострокових виборів, які можуть відбутися в березні. "Перемога Дональда Трампа на виборах у США, оскільки він має ідеологічну близькість до цієї партії, може ще більше зміцнити її позиції", - зазначає видання.

NYT вказує на те, що позиції президента Еммануеля Макрона, який неодноразово закликав до військової та економічної незалежності Європи, натомість набагато слабші, ніж під час його першого терміну, через те, що він не може балотуватися на повторний термін у 2027 році. Видання зазначає, що роль Франції також була послаблена достроковими виборами, які призвели до "нестабільного" уряду меншості, на додаток до того, що Франція стикається зі зростаючим боргом. Як зазначає газета, неясно, чи зможе уряд провести глибокі скорочення витрат і запровадити вищі податки, щоб залатати бюджетну діру.

Відсутність потужного керівництва в Європі може спонукати Росію до активніших дій і, водночас, зменшити можливості Європи ефективно реагувати на глобальну торгову війну, яку може ініціювати Трамп. Крім того, це ускладнить зусилля європейських лідерів у формуванні спільної промислової стратегії, спрямованої на захист місцевої промисловості від напливу дешевих товарів з Китаю, включаючи електричні автомобілі, зазначає видання.

Інші керівники можуть отримати більше уваги, зазначає видання, проте вони також мають свої виклики. Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер піддається критиці через прийняття подарунків під час свого правління, а його країна залишилася поза межами ЄС. Крім того, як вважає NYT, залишається під питанням, чи зможе італійська прем'єрка Джорджія Мелоні налагодити тісні зв'язки з Трампом, оскільки її поміркована політика в міжнародних справах і підтримка України суперечать позиціям новообраного президента. (PAP)

Related posts