Німецькі підприємці виявляють готовність частіше відвідувати Україну.
Цю інформацію підтверджують результати нещодавно проведеного опитування Східного комітету німецької економіки, які були оприлюднені у вівторок, 1 жовтня, повідомляє Укрінформ з посиланням на DW.
У дослідженні взяли участь приблизно 70 німецьких підприємств, які виявили інтерес до ведення бізнесу в Україні.
Як показало опитування, співробітники 28 німецьких компаній вже відвідали Україну один чи більше разів з початку війни або знову перебувають там на постійній основі.
Ще 24 підприємства активно розглядають можливість здійснення візиту до України, що стане першим візитом їхніх представників з початку конфлікту.
Найбільшу зацікавленість німецькі бізнесмени виявляють до столиці Києва, який згадується 25 разів, а також західні регіони поблизу Львова (15 згадок), що вважаються загалом безпечною територією, за яким слідують південні регіони навколо Одеси й Миколаєва (7 згадок).
Подекуди німецькі компанії не виключають і поїздок до великих міст - Дніпра та Харкова (по 2 згадки), попри те, що ті розташовані ближче до фронту й частіше зазнають ударів з боку РФ.
Незважаючи на попередження про подорожі, які все ще публікуються німецьким урядом, спостерігається значне зростання готовності бізнесу відвідувати Україну. Ситуація в Україні, безумовно, сприймається набагато різноманітніше, ніж те, що можна побачити на жахливих відео з фронтових зон на сході країни, - зазначив виконавчий директор Східного комітету німецької економіки Міхаель Гармс.
Говорячи про столицю України, Гармс наголосив, що Київ розташований на відстані понад 400 кілометрів від зони бойових дій на сході України та "дуже добре захищений від повітряних ударів".
У Комітеті також визнають, що нинішнє зростання готовності німецького бізнесу приїздити до України збільшує можливості для нових проєктів.
"Це добра новина для України й для німецької економіки", - каже Гармс.
Він вважає, що в Україні існують можливості для німецьких фірм у різних сферах, зокрема в будівництві, оборонній промисловості, сільському господарстві, інформаційних технологіях та відновлювальних джерелах енергії.
Як повідомляв Укрінформ, канцлер ФРН Олаф Шольц подякував німецькому бізнесу за підтримку, яку він надає Україні, в тому числі в питанні відбудови.