Мобілізація в Україні: Тарас Чмут озвучив кількість осіб, які ще потрібні для призову на фронт - Деталі | Експрес онлайн
В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року. Для забезпечення належної оборони країні потрібно залучити приблизно 500 тисяч нових військовослужбовців.
Цю інформацію озвучив Тарас Чмут, голова фонду "Повернись живим" та ветеран АТО, в інтерв'ю для DW, коментуючи питання, що стосуються людських ресурсів та необхідності в "живій силі".
На думку Тараса Чмута, доцільна кількість резервістів значно вища, і наразі питання полягає не у якості новобранців, а у їхній кількості.
"Бригада може бути укомплектована лише на половину, а якщо звернутися до комбата і запитати про кількість стрілків та піхоти, то в роті може бути 15, 20 чи навіть 25 осіб. На папері здається, що людей чимало. У вас є укомплектований штаб, тил, зв'язок, безпілотники, снайпери, розвідники, трохи артилерії, міномети тощо. Але піхоти насправді бракує", - зазначив Чмут.
Волонтер вважає, що цифри мають бути реалістичними, а мобілізаційний резерв у 500 тисяч осіб відповідає сьогоднішнім викликам.
"Ми вже давно не обговорюємо якість людей. Натомість, ми говоримо про певну кількість осіб. Ці цифри (160 тисяч людей, яких, за оцінками РНБО, потрібно мобілізувати - ред.) є просто статистикою. Вони надто віддалені від реального життя. На думку аналітика, 500 тисяч - це більш реалістична оцінка."
Нагадаємо, кілька днів тому секретар РНБО Олександр Литвиненко під час виступу у Верховній Раді заявив, що до Сил оборони України планують призвати ще 160 тисяч осіб. За словами секретаря РНБО, усього до складу Сил оборони призвали 1 млн 50 тисяч осіб. "Планується призвати ще 160 тисяч осіб. Це дасть можливість укомплектувати частини до 85%", - зазначив Литвиненко.
Після проведення аудиту Кабінет Міністрів України встановить більш чіткі параметри та критерії для оцінки критичності підприємств і потреби в бронюванні працівників. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, ці параметри мають бути прозорими та позбавленими суб'єктивності. Ця заява прозвучала під час 10-го Київського міжнародного економічного форуму.
"На даний момент ми здійснюємо аудит критичності підприємств. На жаль, існуючі параметри сприяли появі шахрайства. Це стало очевидним влітку, і ми наразі проводимо інвентаризацію. Ми плануємо завершити цю роботу до 15 листопада, після чого запровадимо абсолютно прозорі, чіткі та однозначні критерії бронювання, без будь-якого суб'єктивізму. Ці зміни не вплинуть критично на існуючу систему", - зазначив він.
Під час проведення аудиту бронювання можуть продовжувати ті, у кого цей процес завершується, а також особи, заброньовані до 31 травня 2024 року.
Зміни також торкнуться правил оплати праці: замість врахування середньої зарплати в регіоні, планується запровадження чіткої мінімальної суми, яка дозволить продовжувати процес бронювання. "Крім того, будуть визначені інші критерії, що виключають можливість маневру. Саме в цих варіантах маневру і виявився зловживання, яке влітку призвело до надмірної кількості бронювань. Під час першого аудиту ми виявили, що забронювалися особи, які сплачують податки з зарплатні, що є нижчою за встановлений мінімум, і які не оновили свої дані. Такі випадки потрібно усунути", - зазначив прем'єр.