Мікроорганізми, що мешкають у болотах та шлунках корів, можуть сприяти прискоренню змін клімату.

Дослідники виявили, що різке збільшення викидів метану викликане активізацією мікробів, які реагують на підвищення температури та вологості. Цей процес відбувається, зокрема, у шлунках великої рогатої худоби, на фермерських полях та в болотистих територіях. Важливі результати цього дослідження були опубліковані у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Підвищення рівня метану розпочалося в 2007 році, а у 2020 році досягло рекордних масштабів. На сьогоднішній день вчені стикаються з певними труднощами вивчення цього явища.

Збільшення рівня метану розпочалося в 2007 році і досягло безпрецедентних масштабів у 2020 році.

На сьогоднішній день науковцям важко точно ідентифікувати всі джерела метану на планеті. Цей газ утворюється внаслідок діяльності нафтової та газової промисловості, виділення корів, а також на звалищах і в болотах, а також через танення арктичних льодовиків. Таким чином, вчені відзначають, що коли рівень викидів метану зростає, процес виявлення причин нагадує вирішення складної алгебраїчної задачі з безліччю невідомих.

Метан має набагато потужніший короткостроковий вплив на клімат, ніж вуглекислий газ (CO₂), і його зростання може викликати небезпечні температурні зміни. Як зазначає провідна авторка дослідження Сільвія Мішель, збільшення концентрації метану з 2020 року може бути пов’язане з активністю мікроорганізмів у вологих і теплих середовищах, наприклад, у болотах та на рисових полях.

Для виявлення джерел зростання метану, науковці провели аналіз зразків з 22 різних локацій, враховуючи "вагу" молекул, зокрема вміст ізотопу вуглецю C13. Дослідження показало, що мікроби виробляють "легкий" метан, на відміну від важчого метану, який виділяється з викопного пального. Це вивчення підтвердило, що найбільше зростання рівнів метану пов'язано саме з біологічними процесами.

Дослідники також вважають, що природні болота в тропічних регіонах, таких як Амазонка та Конго, можуть збільшити викиди метану внаслідок змін клімату.

У світі понад 100 країн зобов'язалися скоротити викиди метану на 30% до 2030 року, однак, вчені фіксують, що концентрація цього газу продовжує зростати.

Дослідники підкреслили, що це не свідчить про те, що людство може безперешкодно й надалі використовувати природний газ. Вони зазначають, що у випадку, якщо водно-болотні угіддя викидають метан у більших обсягах, ніж раніше, необхідно докладати ще більше зусиль для обмеження викидів метану з тих джерел, які підлягають контролю, зокрема від корів, аграрного сектору та викопного пального.

Related posts