"Операція в районі Курської області продемонструвала свою результативність," - зазначив військовослужбовець Олександр Антонюк у коментарі для Львівської Пошти.

Курську операцію слід аналізувати не тільки з військової точки зору, але й з політико-воєнного аспекту. Ця операція продемонструвала свою ефективність. У інтерв'ю "Львівській Пошті" про це розповів Олександр Антонюк, представник Збройних сил України. Проведення цієї операції військові ЗСУ почали в серпні 2024 року.

"Курська операція, по-перше, продемонструвала низьку ефективність Росії в захисті своїх територій. По-друге, знову було спростовано міф про 'другу армію світу', яка нібито неприступна для ворога. По-третє, Росія не має достатньо сил для оперативного реагування. У цих аспектах Курська операція продемонструвала свою результативність", - підкреслює співрозмовник.

Обмінний фонд - одне із завдань цієї операції, про що заявив президент Зеленський. Нарешті додому повернулися вперше за довгий час обмінів "азовці". "Мовиться і про обмінний фонд, який розблокував процес переговорів. Це один із ключових моментів", - каже військовий.

За його словами, операція під Курськом стала початком численних протестних і диверсійних рухів у Росії.

Вважати, що Курщина може стати зоною обміну для Донецької, Луганської або Запорізької областей, - це ілюзія. Росія навряд чи піде на це. Вона докладатиме зусиль, щоб витіснити нас звідти. Це означає, що військові підрозділи, які будуть задіяні для зміцнення її кордонів, не зможуть перебувати у гарячих точках, зокрема на Покровському напрямку, - зазначає Олександр Антонюк.

"Загалом світ по-іншому глянув на росію. Ми посунули ще раз червоні лінії. У 2022-му стояло питання, чи можемо ми бити по Криму, чи не можемо. Сьогодні вже так питання не стоїть. Ми торгуємося, щоб Україна могли бити західною зброєю в глиб росії. Відтак росія підвищила ставки, декларуючи зміни до ядерної доктрини", - зазначив військовий.

На запитання "Львівської Пошти" про те, чи є ядерний шантаж з боку Росії блефом або реальною загрозою, Олександр Антонюк висловився: "Навіть один відсоток - це вже ризик. Сьогодні я оцінюю ймовірність ризиків у межах трьох-п’яти відсотків. Це не така вже й мала цифра. Власники влади та пропагандисти в Росії насправді дуже бояться ядерного конфлікту. Постає питання: чи здатні мешканці Москви до ядерного протистояння? Чи готова Росія захистити столицю від загрози ядерного удару?"

Related posts