Кремль підступно залучає жінок з Африки, Азії та Латинської Америки для збору "Шахедів" у Татарстані.

Кремль використовує хитрощі, щоб залучити молодих жінок з Африки, Азії та Латинської Америки для роботи над виробництвом ударних безпілотників, обіцяючи їм нібито навчання або працевлаштування в Європі. Таким чином, Росія намагається компенсувати значний дефіцит робочої сили. Про це повідомляє "Цензор.НЕТ", посилаючись на Associated Press.

Отримуйте найважливіші новини дня без зайвих сповіщень та реклами! Друзі, приєднуйтеся до "5 каналу" у Telegram. Лише за хвилину ви будете в центрі подій!

Рекламні оголошення в соціальних мережах обіцяли молодим жінкам з Африки безкоштовний авіаквиток, фінансову винагороду та захоплюючу подорож до Європи. Все, що потрібно було зробити – це завершити комп'ютерну гру і пройти тест з російської мови, що складався з 100 слів.

Їм також обіцяли можливість стажування в сферах, пов'язаних із готельним бізнесом та громадським харчуванням. Проте, замість обіцяних програм, деякі з учасників виявили справжню мету свого від'їзду лише після прибуття в Татарстан. Виявилось, що їх чекає робота на заводі, де виготовляли зброю — зокрема, тисячі іранських ударних дронів для військових дій проти України.

Кілька жінок висловлювали занепокоєння через тривалі робочі години під безперервним контролем, а також через невиконання обіцяних умов щодо оплати праці та навчальних курсів. Крім того, вони зазначали, що працюють з агресивними хімікатами, які викликають на шкірі подразнення та свербіж.

Також зверніть увагу: Метод "сміттєвої риболовлі": російські агенти через Telegram залучають європейців до саботажних дій та вбивств - OCCRP.

Кремлівські структури активно шукають жінок у віці від 18 до 22 років з різних країн, серед яких Уганда, Руанда, Кенія, Південний Судан, Сьєрра-Леоне та Нігерія, а також з південноазійської Шрі-Ланки. Ця ініціатива також охоплює інші регіони Азії та Латинської Америки.

Більше 200 новачків з Африки, разом із російськими студентами, трудяться на виробництві в спеціальній економічній зоні "Алабуга" в Татарстані. Це підприємство займається виготовленням іранських дронів "Шахед-136" за угодою з Росією, укладеною після початку військової агресії в Україні у 2022 році.

"Я шкодую і проклинаю той день, коли почала робити всі ці штуки", - сказала одна з жінок, яка працювала над складанням каркасів безпілотників.

"Алабуга" є єдиним російським виробничим підприємством, яке наймає жінок з Африки, Азії та Південної Америки для виготовлення зброї. Близько 90% жінок-іноземок, завербованих за програмою "Алабуга Старт", працюють над створенням безпілотників, особливо над тими частинами, "які не потребують особливої кваліфікації".

За свідченнями однієї з працівниць, африканських жінок тут "обслуговують як віслюків, як рабів", і через фінансові санкції, запроваджені проти Росії, стає важче надсилати гроші додому. Проте інша працівниця заводу зазначила, що їй вдається переслати своїй сім'ї до $150 щомісяця.

Дивіться також:

Related posts