Командир 3-ї окремої штурмової бригади розповідає про причини створення Сил спеціальних операцій в Збройних силах України – відеоматеріал.
Якщо командування ставить нереальну задачу, слід або доповісти про можливості підрозділу, або виконати те, що реально, пояснив комбат 3 ОШБр Дмитро Кухарчук. Військовий наголосив, що брехня в ЗСУ приводить до проблем в армії та втеч бійців.
Командири підрозділів повинні мати ідеологічну підготовку і знати правила ведення сучасної війни, і тоді військові не будуть самовільно залишати частини (іти в СЗЧ). Щоб бойові дії приносили позитивний результат, слід не брехати командуванню і реально говорити про можливості виконання завдання. Про проблеми СЗЧ і запрошення на службу втікачів командир 2 штурмового батальйону 3-ї окремої штурмової бригади (ОШБр) Дмитро Кухарчук розповів в інтерв'ю медіа NV.
Кухарчук підтвердив, що Третя штурмова бригада готова приймати на службу військових, які вперше самовільно залишили частину. На його думку, СЗЧ стало суспільною проблемою, яке вимагає вирішення. Журналіст уточнив, чим є така пропозиція -- чи це альтернатива для втікачів, чи "спроба виправити ситуацію", чи "спосіб рекрутингу".
"Це, по суті, єдине ціле. Адже коли ми обговорюємо соціальні явища, неможливо ігнорувати їх; над цим треба безумовно працювати," — підкреслив військовий.
Головна причина втеч з підрозділів -- це "неправильна організація війська", пояснив Кухарчук. При цьому важливе значення має підготовка командирів -- від ідеологічної підготовки до вивчення особливостей сучасної війни. Наступна проблема -- відсутність діалогу держави з людьми, відсутність діалогу бійця з командиром, низька морально-психологічна підготовка солдатів, сказав він.
Комбат поділився власним досвідом, розповідаючи про проблеми, які існують в армії. Він звернув увагу на те, що багато командирів нижчого рівня бояться повідомляти "на верх" реальний стан справ на своїх ділянках фронту. Основною причиною цього є побоювання втратити свої посади. Журналіст також підкреслив, що офіцери можуть видавати накази, які можуть призвести до значних втрат під час виконання завдань. Кухарчук наголосив на важливості чесності: потрібно відкрито доповідати про свої можливості або виконувати лише те, що під силу.
"Не слід уникати обговорення важливих тем, адже відсутність діалогу та брехня не приведуть до позитивних результатів. Декому з командування важко донести інформацію про виконання завдань. Проте, якщо завдання здійсненне, воно буде виконане. Якщо ж завдання не підлягає виконанню, потрібно повідомити про це, адже завдання може бути нездійсненним або ж його слід виконувати в межах реальних можливостей," – підкреслив Кухарчук.
29 жовтня народна депутатка Анна Скороход вказала на те, що має інформацію про "жахливо велику" кількість СЗЧ в ЗСУ. Хоча точні дані вона не змогла надати через конфіденційний характер цієї інформації, за її словами, приблизна цифра складає близько 100 тисяч осіб. Однією з причин такого стану справ є велика кількість військових високих рангів, які перебувають далеко від зони бойових дій, підкреслила вона.
На початку жовтня журнал "Фокус" звернув увагу на ініціативи Верховної Ради стосовно покарання за самовільне залишення служби. Депутат Федір Веніславський роз'яснив, що згідно з новим законодавством, за перше втечу не передбачено кримінальної відповідальності, якщо особа самостійно і добровільно повертається до свого підрозділу.
Нагадуємо, що 29 жовтня голова Верховного Суду поділився інформацією про актуальний стан справ із темпами СЗЧ в Збройних Силах України. А 31 жовтня пресслужба Державного бюро розслідувань повідомила про 100 справ осіб, які втекли з фронту, що були розглянуті судом.