Генеральний штаб подовжує тривалість базової військової підготовки до півтора місяця.

У Генеральному штабі Збройних сил України анонсували зміни в організації підготовки і якості навчання військовослужбовців у навчальних центрах. Так, Генштаб затвердив програму базової загальновійськової підготовки (БЗВП) з терміном навчання півтора місяця, замість нинішніх 30 днів. Про це на брифінгу розповіли представники профільного управління Генштабу, передає hromadske.

За їхніми твердженнями, навчання, яке триває півтора місяця в рамках пілотного проєкту, вже відбувається в чотирьох освітніх центрах. З початку нового року (згідно з указом головнокомандувача ЗСУ) це може бути розширено на інші, яких наразі налічується більше 25.

Аби посилити та покращити якість навчання новобранців, окрім збільшення самого терміну навчання, у Генштабі пропонують:

"Програма базової загальновійськової підготовки буде переглянута та оновлена. Серед нововведень - вивчення основ роботи з безпілотними літальними апаратами, застосування засобів радіоелектронної боротьби, покращення навичок тактико-вогневої підготовки, розвідувально-диверсійних операцій та виживання. Також планується впровадження заохочень для найкращих курсантів, наприклад, можливість обирати місце служби", - зазначив полковник Євген Межевікін, заступник начальника Головного управління доктрин і підготовки Генерального штабу Збройних сил України.

Крім цього, у Генеральному штабі намірені усунути "застарілі" навчальні предмети (або ті, що повторюють зміст бойової підготовки); створити Школу підготовки інструкторів, збільшити кількість інструкторів з реальним бойовим досвідом, а також залучати ветеранів. У рамках цього також планується проводити ротації інструкторського складу між військовими частинами та освітніми центрами.

Василь Румак, керівник відділу підготовки в навчальних центрах Генштабу ЗСУ, зазначає, що деякі інструктори не мають актуального бойового досвіду за період 2022-2024 років, хоча мають навички, набутих під час бойових дій у 2014-2016 роках. Існують також такі, хто зовсім не має практики на фронті — вони володіють педагогічними здібностями, але не брали участі у військових діях.

"З цієї причини ми реалізуємо процес ротації: інструктори, які не мають практичного бойового досвіду, направляються до військової частини, де отримують необхідні навички, а потім повертаються в навчальний центр," - пояснив він.

За інформацією Румака, витрати держави на підготовку одного новобранця складають близько 100 тисяч гривень. Ця сума охоплює зарплату, забезпечення всім необхідним, медичні послуги, а також витрати на комунальні послуги, паливо та боєприпаси.

Згідно з інформацією, наданою Львівським порталом, в Україні до мобілізації залучаються громадяни, які мають військовий обов'язок і досягли 25-річного віку. Ті, хто є віком від 18 до 25 років і придатні за медичними показниками (жінки – лише за власним бажанням), повинні пройти курс базової загальновійськової підготовки.

Згідно з законодавством, базова військова підготовка в мирний час та в особливий період триває до 5 місяців. Під час воєнного стану - до 3 місяців.

Направлення громадян на базові військові навчання здійснюють районні адміністрації разом із ТЦК і місцевою владою. Для цих навчань ВЛК проходити необов'язково.

15 вересня головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що в Україні намірюються подовжити термін базової загальновійськової підготовки та заснувати Школу інструкторів.

Будьте в курсі найзначніших та найцікавіших новин Львова – підпишіться на наш Telegram-канал і на нашу Facebook-сторінку!

Related posts