Дональд Трамп і його вміння вести переговори - На заслуженому відпочинку.

Дональд Джон Трамп народився 14 червня 1946 року у Нью-Йорку. Його батько був інвестором, займався будівництвом житла і різних об'єктів інфраструктури. Мати - домогосподарка. Дід і баба по лінії батька були німецькими іммігрантами: 16-річний Фредерік Трамп (уроджений Фрідріх Трумп) приїхав до США 1885 року.
Коли Трампу виповнилося три роки, він пішов до дитсадка, де виховання було орієнтоване на індивідуальний розвиток і практичне навчання. У п'ятирічному віці став школярем. Успішно брав участь у спортивних змаганнях, був фаном бейсболу. І зажив слави пустотливої дитини. У 13 років його відправили до Нью-Йоркської військової академії, сподіваючись направити його енергію та самовпевненість у позитивне русло. Це спрацювало: він добре навчався, отримував нагороди академії, грав у командах з футболу та бейсболу. І привертав увагу дівчат, за що здобув прізвисько "жіночий шанувальник".
Літо провів у компанії батька, відвідуючи будівельні майданчики та знайомляючись з його підприємницькою діяльністю. Після закінчення академії він вирішив продовжити освіту в галузі бізнес-адміністрування в коледжі, але через два роки, залишившись незадоволеним якістю навчання, покинув його. У 1968 році він отримав ступінь бакалавра з економіки та фінансів у Бізнес-школі Пенсільванського університету. Про цей досвід він детально розповідає у своїй книзі, яка сьогодні має величезне значення, під назвою "Мистецтво укладати угоди".
Трамп розпочав свою кар'єру в компанії батька. Одним із його перших проєктів (він ще навчався у коледжі) була модернізація багатоквартирного комплексу: із 1200 квартир не було здано в оренду 66%. Трамп вирішив продати 100% протягом року. У результаті компанія отримала шість мільйонів чистого прибутку. У 1970-х вона складалася з шістдесяти підрозділів і володіла в різних штатах багатоквартирними будинками та земельними ділянками. В ній працювало близько тисячі людей. До кінця десятиліття сам Трамп володів трьома резиденціями -- зимовою в штаті Колорадо, літньою в Лонг-Айленді, і на Манхеттені в Нью-Йорку (8-кімнатна квартира, де жили Дональд Трамп-молодший, няня і пудель на прізвисько Тлапка, що в перекладі з чеської означає "лапка": перша дружина Трампа була з Чехословаччини). Але невдовзі вони переїхали. Наприкінці 1970-х було розроблено проект "Вежі Трампа". На спорудження 68-поверхового хмарочоса в Нью-Йорку на П'ятій авеню, яке завершилося у квітні 1983 року, було витрачено 200 мільйонів. Сім'я переїхала в один із триповерхових пентхаусів на верхніх поверхах. Описувати всі бізнес-операції Трампа - справа невдячна. Здебільшого вони приносили йому прибуток, хоча були й проколи. 1983 року він став власником команди з американського футболу в Нью-Джерсі, але до 1986-го зрозумів, що з цим прогорів. Про його вдачу говорить фраза: "Я розглядав цю покупку як розвагу, яку я міг собі дозволити".
У 1986 році журнал "Форбс" оцінив багатство Дональда Трампа на рівні 700 мільйонів доларів. Протягом 1986-1990 років його доходи перевищили 375 мільйонів, здебільшого завдяки угодам у сфері нерухомості. Середньомісячний грошовий потік становив більше півтора мільйона доларів на тиждень. Це означає 230 тисяч доларів щодня, приблизно 10 тисяч доларів за годину, 160 доларів за хвилину чи 2,66 долара за секунду.
З роками Америки йому стало мало, і Трамп взявся за міжнародні проекти. 1999 року він почав будувати в Південній Кореї, а 2003 року міськрада Торонто схвалила будівництво 70-поверхової будівлі вежі Трампа. Того ж року Трамп оприлюднив плани будівництва вілл на Гренадинах. У перші роки двадцять першого століття було оголошено про будівництво об'єктів під торговельною маркою "TRUMP" у Дубаї, Ізраїлі, Панамі, Шотландії, Мексиці, Домініканській Республіці та Туреччині. До речі, погрожував він і в Москві хмарочос збудувати - на кшталт нью-йоркського бізнес-центру "Трамп-тауер". Але щось не зрослося. У листопаді 2013 року Дональд Трамп побував у Москві, де проходив конкурс "Міс Всесвіт" (йому з 1996 року належать права на проведення цих щорічних конкурсів краси).
Ну який же бізнес поза політикою? Перший досвід: восени 1999 року Трамп оголосив про вихід із Республіканської партії. В межах президентських виборів 2000 року взяв участь у праймериз від Партії реформ і навіть переміг на первинних виборах у двох штатах. Але у лютому 2000-го він вийшов із передвиборчих перегонів.
У січні 2015 року Дональд Трамп повідомив, що розглядає можливість балотування на президентських виборах 2016 року. 16 червня він офіційно оголосив про свої наміри стати кандидатом від Республіканської партії, підкресливши: "Я стану найвеличнішим президентом, якого коли-небудь створив Бог". Серед його передвиборчих обіцянок було налагодження добрих стосунків із Володимиром Путіним. Гаслом його виборчої кампанії стало: "Зробимо Америку знову великою". Проте навесні 2016 року один з його рекламних роликів критикував демократичну кандидатуру Гілларі Клінтон за її нездатність дати відсіч серйозним опонентам, зокрема Путіну та терористам, які з'являлися на екрані. Трамп також заявляв про необхідність знищення російських літаків, які виконують небезпечні маневри поблизу американських територій.
Невдовзі він зайняв лідируючу позицію серед кандидатів від Республіканської партії. Виборці були вражені його прямотою: Трамп висловлює свої переконання, а не намагається догодити тому, що хоче почути аудиторія.