Демографічні зміни в Україні: причини еміграції учнів за кордон

Батьки намагаються вивезти дітей за кордон через відсутність уявлення про їхнє майбутнє в Україні. Міносвіти необхідно розробити програму роботи з молоддю, зауважив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Демографічна ситуація в Україні продовжує погіршуватися, і все більше батьків вирішують вивозити своїх 17-річних синів за межі країни. Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник відзначає, що ситуація є "катастрофічною". Для змін потрібні перемога та ретельно продумана програма мобілізації. Цю тему розкриває матеріал Фокусу "Україна втрачає дітей: що стоїть за масовим виїздом за кордон дітей до 18 років".

"Коли говорять, що не будуть мобілізувати хлопців до 25 років, а з'являються заяви про можливість призову 20-річних, батьки, не маючи чіткого уявлення про майбутнє своїх дітей, намагатимуться вивезти їх з України", -- сказав Василь Воскобойник.

Він підкреслив, що Міністерству освіти слід створити програму, спрямовану на роботу з молоддю. Адже молодь виїжджає за межі країни не тільки для здобуття освіти, але й для того, щоб забезпечити собі більш стабільні та передбачувані перспективи в порівнянні з теперішніми умовами в Україні.

Він твердо вважає, що дії слід вживати негайно.

"Навіть у разі закінчення війни завтра, постає питання: чи покращаться умови життя в державі? Чи триватиме зростання податків? Чи залишиться економічна перспективи невизначеною? Ці питання вимагають обговорення вже зараз," – зазначив фахівець.

Він уточнив, що одним із прикладів є вже затверджена демографічна стратегія України.

Нагадуємо, що уряд України затвердив Стратегію демографічного розвитку. Основна мета цієї стратегії полягає у створенні умов, які сприяють народженню та вихованню дітей, а також у забезпеченні економічної стабільності для сімей.

За словами директорки Інституту демографії та соціальних досліджень Елли Лібанової, зниження призовного віку може вплинути на демографічну ситуацію в Україні. Вона наголосила, що 18-річні хлопці ще не мають такої відповідальності за своє життя, як 25-річні.

Related posts