Цивільних осіб можна залучити до знищення "Шахедів", - вважає ветеран АТО.
Одночасно, як зазначив Дикий, управління операціями мобільних груп з представниками цивільного населення повинно здійснюватися військовими.
Цивільні особи можуть бути підготовлені до знищення ворожих "Шахедів" і взяти на себе обов'язки мобільних виїзних команд. Таку думку висловив у розмові з LIGA.net ветеран АТО, колишній командир роти батальону Айдар Євген Дикий.
"Звичайно, що людину треба хоч трохи навчити. Але саме трохи. Це не висококваліфікована бойова служба. "Шахеди" літають на наднизьких висотах. Саме це ускладнює їх виявлення, але це полегшує їх збиття", - сказав він.
За словами Дикого, командувати діями мобільних груп мають військові:
"Роботу виїзної мобільної групи можна доручити цивільним. Але, звичайно, що ця група буде отримувати накази від Повітряних сил".
Як інформував УНІАН, раніше Дикий висловив думку, що "Шахеди" в Україні могли б нейтралізувати як заброньовані, так і студентські групи. Наразі ж мобільні вогневі групи переводять у піхотні підрозділи через брак особового складу на передовій.
Він стверджує, що вирішення даної проблеми можливе шляхом залучення цивільних осіб до протидії дронів: "Боротьбу з "Геранями" можна передати на плечі цивільних. Якщо розглядати лише категорію фізично здорових чоловіків, які придатні до служби, то у нас є чимало таких, які мають законні бронювання".
На його думку, це не виключає можливості, що у вільний від роботи час вони могли б по черзі виконувати бойові завдання: "Ті ж молоді люди віком від 18 до 25 років - на штурм посадки я б їх не направляв, але чому б не залучити їх до роботи з "Герані", я не розумію. Ті ж студенти, які мають відстрочку. Не бачу в цьому жодної проблеми. Ми могли б організувати значно більше мобільних груп, ніж є на даний момент", - зазначив Дикий.