Аналітики повідомляють, що ціни на українську пшеницю підвищуються через нестачу пропозицій.

Ціни на пшеницю минулого тижня продовжили підвищуватись, що було зумовлено активним попитом трейдерів та відповідною динамікою на експортному ринку, повідомило інформаційно-аналітичне агентство "АПК-Інформ".

За інформацією, деякі виробники борошна виявили готовність підняти ціни, щоб зацікавити покупців у великих обсягах зерна. Водночас, багато з них вважали, що подальше зростання цін не є виправданим, оскільки стикаються з труднощами в реалізації продукції.

"Кількість пропозицій пшениці залишалася недостатньою через стримування продажу аграріями, які очікували подальшого підвищення цін на зернову", - зазначили аналітики.

Згідно з їхніми даними, ціни на пшеницю другого та третього класу коливалися в діапазоні 9000-9800 грн за тонну та 8500-9400 грн за тонну СРТ, тоді як вартість фуражної пшениці становила 7500-8700 грн за тонну СРТ.

Фахівці "УкрАгроКонсалт" вказали, що у сезоні 2024 року якість пшеничного врожаю перевищила попередні прогнози. Вміст білка в продовольчій та кормовій пшениці складає приблизно рівні частини — 50 на 50.

"Показники експорту пшениці на початку сезону перевищують результати двох попередніх років, проте це в основному зумовлено стабільним функціонуванням морського коридору. Тим не менш, експортні дані за серпень та вересень все ж не досягають середніх показників за останні п'ять років, що є цілком зрозумілим через знижений експортний потенціал", - зазначили в агентстві.

Аналітики зазначили, що ключовими споживачами української пшениці в рамках маркетингового року 2024-2025 (липень 2024 - червень 2025) стали Іспанія, Індонезія, В'єтнам, Єгипет і Таїланд. Вони пояснили, що включення країн Південно-Східної Азії до списку найбільших імпортерів української пшениці пов'язане з можливістю відвантаження продукції через глибоководні порти Великої Одеси.

Водночас, експерти кажуть, що безперечним лідером з імпорту української пшениці залишається Іспанія.

"Ця країна зменшить свої апетити в 2024/25 МР, але все одно залишиться ключовим імпортером", - додали в "УкрАгроКонсалт".

Аналізуючи ситуацію на 23 вересня, експерти відзначили, що в Україні озимою пшеницею було засіяно 944,5 тисячі гектарів, що становить 20% від запланованих площ. Протягом тижня спостерігався приріст у 11%, однак цих темпів недостатньо для досягнення запланованого показника в 5187 тисяч гектарів. Відповідно до прогнозів, у 2024 році площа посівів буде на 217 тисяч гектарів меншою, ніж у 2023 році, що становить зниження на 4%.

Фахівці зазначили, що кілька агрокомпаній збільшують свої площі посівів озимої пшениці. Зокрема, компанія МХП має намір засіяти на 23% більше цієї культури порівняно з минулим роком.

"Згідно з інформацією від "УкрАгроКонсалт", найкращий період для посіву наближається до завершення в середині та наприкінці жовтня, тому аграрії повинні пришвидшити процес висіву озимої пшениці."

Related posts