"Очищення" в МСЕК: СБУ представила звіт про виконані заходи.
З початку року Служба безпеки України висунула підозри 64 працівникам медико-соціальних експертних комісій та анулювала більше 4000 рішень про надання статусу інваліда.
У 2024 році в Україні 64 працівникам МСЕК висунули підозри, а також анульовано більше ніж 4 тисячі висновків про інвалідність.
Цю інформацію озвучив керівник СБУ Василь Малюк, повідомляє пресслужба агентства.
За інформацією, наданою ним, у 2024 році на основі матеріалів Служби безпеки України 64 працівники МСЕК отримали підозри у вчиненні злочинних дій, а 9 осіб вже понесли покарання. Крім цього, було анульовано 4106 висновків про інвалідність, виданих на основі підроблених документів.
"Служба безпеки системно протидіє загрозам державній безпеці, зокрема тим, які шкодять обороноздатності країни. В тому числі, активно відпрацьовує факти зловживань у системі МСЕК, які вкрай негативно впливають на мобілізаційні процеси. Вже маємо результати і будемо надалі максимально жорстко протидіяти подібним ганебним явищам", - запевнив Василь Малюк.
Таким чином, Служба безпеки України виявила та зупинила функціонування восьми організованих злочинних груп, до складу яких входили члени МСЕК з різних областей країни.
нейтралізовано організовану злочинну групу із 13 членів обласного МСЕК. Під час обшуків у них вилучено понад 650 тис. доларів.
Чиновники реалізовували фальшиві медичні довідки ухилянтам, щоб ті могли безперешкодно знятися з військового обліку через проблеми зі здоров'ям.
Виявлено ще 29 представників місцевих МСЕК та лікарсько-консультативних комісій, які сприяли призовникам уникати мобілізації.
За гроші фігуранти оформлювали для своїх клієнтів фіктивні історії хвороб з подальшим призначенням груп інвалідності.
У такий спосіб посадовці отримали понад 350 тис. доларів "прибутку".
викрито очільницю обласної МСЕК, в якої виявлено понад 450 тис. доларів, колекцію золотих виробів і три незадекларовані квартири в Одесі.
Для того щоб замаскувати ці активи, чиновниця "передала" значну частину власності своєму синові, студенту медичного університету, що має російське громадянство.
викрито голову обласної МСЕК і трьох його спільників, які за різні суми хабарів оформлювали ухилянтам інвалідність для зняття з військового обліку.
Досліджується можливий зв'язок голови обласної медико-соціальної експертної комісії зі злочинною схемою.
Крім цього, Служба безпеки України проводить розслідування щодо можливого незаконного отримання інвалідності деякими державними службовцями. На даний момент ці перевірки стосуються близько 2,4 тисячі осіб.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що корупція у МСЕК -- це внутрішній ворог України.
Зазначимо, що правоохоронні органи виявили факти незаконного збагачення керівника Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи разом із її сином. Під час обшуків у них було виявлено близько $6 млн готівкою в різних валютах.