"Чи потрібно знову веселити світ?" Лікарчук акцентував увагу на тонкощах законопроєкту, що стосується заборони російської мови в навчальних закладах.
Освітній діяч з України, колишній керівник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук висловив підтримку законопроєкту, що передбачає заборону використання російської мови в навчальних закладах поза межами уроків. При цьому він підкреслив, що важливими залишаються механізми реалізації цього закону.
Наприклад, якими будуть покарання для тих, хто не дотримуватиметься вимог, і хто буде відповідальний за контроль їх виконання. Цю інформацію Лікарчук опублікував на своїй сторінці у Facebook.
"Схоже, що в усіх освітніх установах може з'явитися ще один представник, який виконуватиме роль омбудсмена, радника, контролера або ж поліцейського. Чи буде цей закон таким же беззмістовним, як і попередні освітні законодавчі ініціативи, які лише проголошують наміри без реальних механізмів втілення? Якщо це правда, то чи варто знову ставати посміховиськом для світу? Чи це просто новий виток шоу?" - зазначив він.
Відповідно до висловлювань освітнього експерта, 80% законодавчих норм у сфері освіти не реалізуються через брак механізмів, що забезпечують відповідальність за їх виконання.
Лікарчук також указав і на інші питання навколо законопроєкту. Зокрема, чому через понад 30 років після проголошення Незалежності, у державних закладах освіти досі працюють педагоги, які поза освітнім процесом спілкуються російською, і чому держава не звертала на це увагу.
"Чого варті всі "пєсні та пляски" з т.з. національно-патріотичним вихованням, яке всі роки начебто здійснювалося в наших закладах освіти? Де результати того виховання, якщо доводиться приймати подібний закон? І чи не буде наступним закон про необхідність любити свою Батьківщину?" - написав він.
Як повідомлялося на OBOZ.UA:
Міністерство освіти і науки підтримало ініціативу про заборону використання російської мови під час перерв у навчальних закладах. Міністр освіти Оксен Лісовий повідомив, що до законопроєкту були внесені деякі зміни, але це не змінило основного рішення.
З такою ініціативою виступила народна депутатка Наталія Піпа. Запропонований законопроєкт має на меті формування українськомовного середовища в навчальних закладах, а також встановлення заборони на використання російської мови під час перерв та в особистих бесідах на території школи.