"Я наполягатиму на присудженні довічного тюремного терміну для злочинця, який забрав життя моєї матері!"

Сьогодні виповнюється 57 днів від того жахливого моменту, коли моя мама була вбита, -- повідомила на пресконференції донька Ірина Фаріон, Софія Особа. -- Ми активно працюємо над тим, щоб розкрити справу щодо її вбивства та покарати всіх, хто до цього причетний. Виходячи з інформації та доказів, які я маю, я буду домагатися для вбивці моєї мами довічного ув'язнення.

Це вбивство було надзвичайно жорстоке, показове. Він знав, що робив, щоб вона моментально загинула на місці. І лікарі не мали жодного шансу її врятувати. Хоча боролися за її життя понад чотири години. Він її вбив. Але він не вбив її ідеї, не вбив її цінності. І не вбив велику любов українців до неї.

Мене вкрай обурює, що йому дозволяють брати участь у судових засіданнях дистанційно. Він не з’являється в суді... Не відчуває тиску з боку суспільства. Він просто сидить у комфортному кріслі й спостерігає через камеру. Я не хочу, щоб це повторилося наступного тижня, коли відбудеться чергове засідання...

Висловлюємо вдячність українському народу за те, що зібрав 25 тисяч підписів на підтримку присвоєння звання Героя України Ірині Фаріон...

Адвокат Наталія Романик звернулася до представників ЗМІ з проханням утриматися від поширення фальшивих новин, не заважати розслідуванню справи Ірини Фаріон та уникати вигадування неіснуючих сенсацій.

Одне з інтернет-видань без жодних підстав опублікувало інформацію, спираючись на ухвалу з реєстру судових рішень, у якій згадувалося, що у сестри якоїсь особи, яка не є пані Софією, було виявлено пістолет, -- розповідає Наталія Романик. -- З цієї ухвали створили фейкову новину (Обшук справді відбувся. За словами журналістки "ВЗ", він не має жодного стосунку до справи Зінченка. -- Авт.).

Щодо розслідування цієї справи... Вважаю за необхідне змінити кваліфікацію з частини 1 статті 115 Кримінального кодексу України на частину 2, яка передбачає покарання у вигляді довічного ув'язнення.

У подібних випадках обов'язково проводиться судово-психіатрична експертиза для визначення осудності особи. Ця експертиза, що проходить в амбулаторних умовах, має на меті з'ясувати, чи була особа в стані усвідомлювати свої дії та контролювати їх. З наявних документів, які я переглядала, видно, що особа діяла свідомо й обдумано.

Якщо його визнають неосудним, то ми будемо наполягати на проведенні додаткової чи повторної експертизи для того, щоб усунути будь-які сумніви.

Журналісти запитали, чи має право ця справа бути розглянута судом присяжних.

— Ми підтримуємо ідею справедливого судочинства, — зазначила адвокатка. — На хід цього процесу ми не маємо можливості впливати. Інститут суду присяжних в Україні все ще перебуває на стадії становлення. Склад присяжних змінюється. Наше суспільство поки що не готове до впровадження даного формату судочинства.

— Нам потрібно виявити виконавців, — зазначає Софія Особа. — Визначити замовників. Добре, у нас є підозрюваний... Але ми повинні забезпечити, щоб ця особа отримала довічний термін за скоєне вбивство. Це було вбивство, яке ретельно спланували...

Ми обов'язково дійдемо до завершення справи щодо вбивства моєї мами. Незалежно від витрат та будь-яких спроб тиску на мене через мої слова в суді, я не відступлю.

— Чи справді ви вважаєте, що стріляв саме той чоловік у капелюсі та окулярах? — запитала я Софію.

У мене виникло відчуття, схоже на те, що відчуває моя донька... Коли я побачила Зінченка, у мене склалося враження, що це саме він. Чи буде така відповідь прийнятною?

-- Вину підозрюваного підтверджують належні й допустимі докази, -- зазначила адвокатка родини І. Фаріон. -- Кримінально-процесуальний кодекс надає широкий спектр можливостей. Сюди входять допити та свідки, які вже є в наявності. Свідками можуть бути не лише ті, хто безпосередньо бачив вбивство, а й ті, хто опинився поруч, хто почув постріл або поспішив до місця події. Вони також можуть надати важливу інформацію та часові орієнтири.

Врешті-решт, є фотографії та відеоматеріали, на яких підозрюваний зафіксований на камеру всього за кілька секунд до того, як сталося це вбивство.

Виконано ряд слідчих експериментів, в яких брали участь фахівці в галузі балістики. Також була проведена судово-медична експертиза. Отримані результати слідчих дій та експериментів, а також експертиз, свідчать про те, що є підстави вважати, що саме особа в капелюсі здійснила цей постріл.

-- Щодо замовників. Чи оголошені комусь підозри? -- поцікавилися журналісти.

— Звідки у вас інформація про замовників? Це те, що суспільство прагне почути, — зазначає Наталія Романик. — Я не стверджую, що це зовсім відсутнє. Але давайте не плутати бажане з реальністю... На сьогоднішній день даних про замовників немає.

-- Ви вважаєте, що він міг це зробити один? -- запитує пані Софія. -- Сумніваюся... Тому всі, хто має відношення до її загибелі, повинні понести відповідальність.

-- Чи ви діями правоохоронців задоволені?

— Так, саме так, — відповідає пані Софія.

-- Поліцейські, серед яких є мої друзі та колеги, вважають це справою честі, -- зазначила адвокат. -- Вони трудяться практично без перерви. Спеціалісти з кібербезпеки займаються цим протягом тривалих годин.

На пресконференції також був присутній ієромонах-студит Юстин Бойко, який поділився спогадами про свою знайомість з пані Іриною.

-- Публічна увага до цієї справи є запорукою того, що ця справа не буде похованою, -- каже Юстин Бойко. -- Це дійсно справа честі для нашої правоохоронної системи, суддівської системи.

Я усвідомлюю, що в суспільстві існує певна недовіра до деяких дій. Проте ми не зможемо досягти успіху або розкрити ситуацію, якщо будемо продовжувати сумніватися. Це лише посилить позиції нашого противника.

Хочу поділитися з вами текстом повідомлення, не розкриваючи при цьому імені відправника:

"Я благаю вас помолитися за В'ячеслава Зінченка, -- пише віруюча людина з іншого регіону. -- Нехай Господь милосердний підтримує та захищає невинного. Якщо це на Божу волю... Нехай знайдеться той, хто скоїв цей злочин. Влада прагне приховати злочин, який, можливо, має політичне підґрунтя."

Такі листи трапляються не вперше. Відзначаю, що у свідомості людей з’являється певна плутанина... Необхідно налагодити діалог між суспільством, яке прагне отримати правдиву інформацію, і правоохоронними органами, адвокатами, суддями...

-- Які, на вашу думку, можуть бути причини цього? Можливо, це особисті образи, або ж вплив з Росії, щоб посіяти розбрат у суспільстві? -- наприкінці запитую Софію.

Не можу проникнути в розум убивці. Який у нього мотив? Що відстоювала Ірина Фаріон? Захист української мови, державності та національної ідентичності. Вона є і повинна залишатися Героєм України. Хто знищував таких людей, як вона? І ці злочини тривають і досі... Одна країна, яку ми всі хочемо бачити зниклою з нашої реальності...

В судовому засіданні адвокат сім'ї Ірини Фаріон подаватиме клопотання про подовження запобіжного заходу для підозрюваного — утримання під вартою.

Зрозуміло, що для того, аби ініціювати процес перекваліфікації статті щодо навмисного вбивства, спочатку необхідно встановити провину обвинуваченого...

Related posts