Велику частину українців турбує погіршення психологічного стану їхніх близьких у період війни.
Тільки 10,7% не помічають ознак подібного погіршення у своїй середовищі.
Більше 80% респондентів з України висловили повну або часткову згоду з тим, що з початку повномасштабної агресії Росії ментальне здоров'я їхніх родичів та знайомих значно погіршилося. Лише 10,7% не помічають жодних ознак такого негативного впливу в своєму середовищі.
Деталі
Про це йдеться в результатах дослідження "Українці під час війни: гордість, пам'ять, перемога", проведеного Інститутом соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук спільно з Асоціацією політичних психологів України та презентованого на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.
Жителям південних областей України ситуація з ментальним здоров'ям оточення здається гіршою (бачать значне погіршення майже 90%), на сході - дещо кращою (75,2%), ніж у середньому за вибіркою.
Одночасно, 25,1% респондентів висловили думку, що в умовах війни питання ментального здоров'я не є пріоритетом, адже існують більш важливі проблеми. В той же час, близько 64% опитаних з цим не погоджуються.
Серед молоді у віці від 18 до 29 років 72% респондентів не вважають за потрібне відкладати питання ментального здоров'я на потім через інші, на їхню думку, важливі справи під час війни. У той же час, серед людей старше 56 років цю ж точку зору поділяє лише трохи більше половини – 57,4%.
Також у результатах дослідження зазначено, що суспільство занепокоєне психологічним станом військовослужбовців. Більше ніж половина респондентів (51,7%) повністю згодні й ще майже 35% скоріше згодні з тим, що всім військовим, які брали участь у бойових діях, потрібна спеціалізована психологічна допомога.