Медіа: техніка німецьких компаній продовжувала надходити до Росії незважаючи на санкції до кінця 2023 року.
Згідно з митними даними Росії, на кінець грудня 2023 року країна отримала більше 300 поставок від німецьких виробників, повідомляє Tagesschau, посилаючись на розслідування телекомпанії SWR.
Більшість із цих машин є величезними промисловими станками, або ж відомими як верстати з ЧПУ (числовим програмним керуванням). Вони здатні, наприклад, автоматично виконувати різання сталі, згинати листовий метал або зварювати металеві компоненти. Виробництво частин для автомобілів та літаків, а також боєприпасів, практично неможливе без використання таких верстатів.
Російські фірми "Парсек", "Камаз" та "Індустріальні рішення" забезпечують військових Росії двигунами та компонентами для літаків і ракет. В усіх цих компаніях застосовуються верстати німецького виробництва. За інформацією з митних документів, постачання тривали до кінця 2023 року. Приблизно в двох третинах випадків ці верстати імпортувалися до Росії через Туреччину. Розслідування SWR виявило, що деякі турецькі посередники мають безпосередні зв'язки з російськими підприємствами, а деякі з них були засновані російськими бізнесменами.
Виробництво "Ланцетів" для камікадзе. Російські апарати створюються за допомогою обладнання з Японії та Південної Кореї.
Якби німецькі виробники були свідомі того, що ці машини потраплять до Росії, це вважалося б порушенням санкцій. Проте, у своїх заявах для журналістів компанії заперечують будь-яку участь у постачанні продукції до РФ.
Дослідження виявило більш ніж 30 підприємств, чиє обладнання експлуатує Росія. У списку фігурують такі компанії, як Walter Maschinenbau з Тюбінгена, машинобудівний виробник Vollmer з Бібераха, Fein GmbH зі Швебіш-Гмюнда та інші.
Олена Юрченко з Ради економічної безпеки України повідомила, що 80% верстатів із ЧПУ в Росії зараз використовуються у військовому виробництві. Це значно пришвидшує процес виготовлення необхідної продукції. За словами Юрченко, Німеччина є лідером ринку з виробництва цих верстатів із часткою до 30%у Росії.
Не так давно міністерка фінансів США Джанет Єллен звернулася до керівників німецьких банків із закликом активізувати дії для забезпечення дотримання санкцій проти Росії. За її словами, Росія "вкрай намагається отримати ключові товари з країн з розвиненою економікою, таких як Німеччина і США". Цього року стало відомо, що Росія активно купує в Китаї вживані японські верстати Tsugami для виготовлення озброєння на своїх виробництвах.