Старі злоті банкноти - які з них втрачені в обігу? - Фінансові аспекти.
Польща, як і багато держав у світі, періодично оновлює дизайн купюр національної валюти, а також вилучає з обігу банкноти, які більше не відповідають встановленим стандартам. Зокрема, деякі злоті більше не є законним платіжним засобом.
На сьогодні Польща активно прогресує та займає провідні позиції в Європі. Цей успіх є частково наслідком ряду реформ, які були реалізовані в країні. Однією з них стала значна грошова реформа — деномінація, що мала на меті контролювати інфляцію, повідомляє InPoland.
Цікаво дізнатися про найбагатшого президента в історії Сполучених Штатів: хто він і який має статок.
Зокрема, в 1995 році в Польщі було введено в обіг злоті в їх сучасному вигляді. Це стосується банкнот номіналом 10, 20, 50, 100 та 200 злотих. Виготовлення цих купюр розпочалося в 1994 році. Однак найбільша банкнота польської валюти - 500 злотих - була випущена і введена в обіг лише у 2017 році.
Крім того, в 1990-их з обігу вилучали старі банкноти. Йдеться про купюри з номіналами, які сягали мільйонів. Останні банкноти номіналом 1 і 2 мільйони злотих втратили статус законного платіжного засобу 1 січня 1997 року.
Нагадаємо, що з часом Польща, як країна ЄС, має перейти на євро. Проте навесні 2024 року у Польщі заявили, що країна не готова до цього кроку. У Мінфіні заявили, що наразі це невиправдано.
На 16 жовтня обмінний курс злотого становить приблизно 10,46 гривні відповідно до даних НБУ. В українських банках середня ціна покупки злотого складає близько 10,30 гривні, а його продаж відбувається за курсом 10,60 гривні, повідомляє "Мінфін".