"Захищений" радіозв'язок: фахівець поділився унікальними аспектами Інтернаціонального легіону.
На думку Ксав'є Тительмана, незалежно від того, чи є бійці бразильцями, американцями чи представниками азійських країн, вони спілкуються французькою мовою.
В Інтернаціональному легіоні, що б'ється проти російських загарбників на стороні України, є чимало французів, які розробили унікальний спосіб комунікації. Замість російської чи англійської мови вони спілкуються французькою, аби росіяни не могли їх зрозуміти. Про це повідомив "Укрінформу" французький військовий експерт та консультант у сфері повітряної оборони і аеронавтики Ксав'є Тительман, який регулярно відвідує різні ділянки фронту.
"У складі Інтернаціонального легіону можна знайти чимало ветеранів Французького іноземного легіону. Незалежно від їхньої національної приналежності - будь то бразильці, американці чи азіати, такі як японці - в підсумку всі вони спілкуються французькою мовою," - підкреслив він.
Як зазначив Тительман, малоймовірно, що росіяни матимуть доступ до перекладача у режимі реального часу, щоб усвідомити суть обговорення.
Він також зазначив, що солдати батальйону звертаються до нього, оскільки впевнені, що через Тигельмана можуть отримати підтримку у вигляді спеціалізованого обладнання. Наприклад, один з бійців, бразилець, який служить добровольцем в українських збройних силах, під час виконання спеціальної операції втратив свій нічний бінокль.
"Ми організували збір коштів, і нещодавно я доставив йому новий пристрій. Вони усвідомлюють, що завжди можуть покластися на нас та нашу спільноту у випадку виникнення труднощів", - підкреслив французький фахівець.
Він зазначив, що українці та французи мають спільну мету, тому й існує така значна підтримка для військових.
"Ми усвідомлюємо, що це наш спільний супротивник. Окрім збору коштів для французів, ми також реалізуємо акції на підтримку цивільного населення – це гуманітарні ініціативи. Наприклад, ми доставили генератор, щоб забезпечити електропостачання лікарні в Харкові. Я також отримую фінансові надходження через свій YouTube-канал. Усі доходи від відео, в яких йдеться про Україну, я передаю на підтримку нашої країни," – зазначив Тительман.
За його словами, торік таким чином було зібрано 52 000 євро, а, наприклад, цієї осені, він з однодумцями збирається купити стабілізатор напруги для медичного обладнання.
"На справді, ми відчуваємо величезну радість, оскільки в цілому нам вдалося вкласти сотні тисяч євро в розвиток країни — у сферу електроенергії, охорони здоров'я, захисту військових та модернізації наступального обладнання," - підкреслює француз.
Нагадуємо, що Ксав'є Тительман висловив думку про можливість прибуття французьких винищувачів Mirage в Україну в наступному році. Він зазначив, що це може відбутися вже в першому кварталі 2025 року. Експерт впевнений, що ці літаки в будь-якому разі будуть розміщені на території України.
Експерт розповідав, що Mirage 2000 потенційно може мати ракети, які летять не так далеко, як із F-16, але ці два літаки можуть час від часу виконувати одну й ту саму місію.