Які продукти небезпечні для собак: що ще, окрім кави та шоколаду?
Собаки часто просять їжу зі столу, але існують певні продукти, які можуть бути небезпечними для здоров'я вашого улюбленця.
Коли ви вирішили завести собаку, важливо врахувати безліч аспектів: від місця для сну до вибору імені та раціону харчування. Проте найголовніше — це безпека вашого чотирилапого друга. Щоб підтримувати його здоров'я і зменшити ймовірність частих візитів до ветеринара, необхідно уважно стежити за тим, що споживає ваша собака. Ветеринари підготували перелік продуктів, які категорично не можна давати вашим улюбленцям. Цю інформацію опублікував сайт Country Living.
Хоча є деякі людські продукти, які собаки можуть їсти (включно з куркою, індичкою, лососем, коричневим рисом, морквою, солодкою картоплею), є кілька продуктів, які можуть спричиняти серйозні й іноді небезпечні для життя реакції.
Для гарантування безпеки вашого чотирилапого друга, важливо зберігати всю їжу в недоступному для нього місці. Якщо у вас з'являться сумніви щодо того, що міг поїсти ваш собака, терміново зверніться до ветеринара або в службу екстреної допомоги.
Виноград є надзвичайно небезпечним для собак. Як родзинки, так і свіжий виноград можуть призвести до серйозних проблем з нирками, а в окремих ситуаціях навіть до летального результату, подібно до смородини. Червона смородина, зокрема, може викликати алергічні реакції, тому собакам варто утримуватися від вживання цього плода.
Обов'язково перевірте список інгредієнтів! Це може бути не так просто, адже ксиліт, популярний цукрозамінник, зустрічається в багатьох продуктах, які вживають люди. Він може бути присутнім у деяких арахісових та горіхових пастах, м'ятних льодяниках, жувальних гумках, а також у десертах без цукру. Якщо ваша собака випадково проковтне ксиліт, терміново зверніться до ветеринара. Ця речовина є надзвичайно токсичною для собак і може призвести до печінкової недостатності, а також до небезпечного зниження рівня цукру в крові.
Багато видів горіхів можуть бути шкідливими для собак. Особливо горіхи макадамія. Вони можуть викликати блювоту, тремор і гіпертермію.
Ці популярні овочі токсичні в усіх формах. Вони можуть викликати важку гемолітичну анемію (розпад еритроцитів). Важливо зазначити, що велика разова доза або невеликі кількості, що накопичуються з плином часу, однаково токсичні для собак.
Це, напевно, не стане новиною для більшості господарів собак, але надзвичайно важливо зберігати шоколад у недоступному для чотирилапих місці. Усі види шоколаду — білий, чорний і молочний — можуть викликати серйозні проблеми, такі як блювота, діарея, тахіаритмія (підвищена частота серцевих скорочень), судоми та навіть кому, залежно від обсягу та виду спожитого продукту. Білий шоколад, зокрема, може призвести до "шлунково-кишкових розладів, панкреатиту та інших серйозних проблем зі здоров’ям.
Остерігайтеся авокадо, якщо у вас є собаки. Ці фрукти містять персин, який може призвести до блювоти та діареї у тварин. Крім того, якщо собака буде гратися з кісточкою, існує ризик задухи.
Безліч собак не здатні перетравлювати лактозу, що призводить до того, що молоко, сир та інші молочні вироби можуть спровокувати шлункові спазми та блювоту. Крім того, сир може бути занадто жирним для деяких собак, що може призвести до розвитку панкреатиту.
Тримайте своїх чотирилапих друзів подалі від вишневих дерев. Вишні мають у складі своїх листків, стебел і кісточок ціанід, який здатен викликати серйозні проблеми, такі як гіпервентиляція, утруднене дихання, слинотеча, болі в животі, розширення зіниць та нудота, що може призвести до блювоти або діареї. Крім того, вишневі кісточки можуть стати причиною шлунково-кишкової непрохідності у собак.
Сире тісто може здатися відносно нешкідливим, але, воно може розширюватися в шлунку вашого собаки, викликаючи потенційне здуття живота.
Ваш ранок може не початися без чашечки кави, але будьте обережні — вона може призвести до нудоти у вашого чотирилапого друга. Якщо собака випадково її вип'є, це може викликати симптоми, схожі на отруєння шоколадом.
Нагадаємо, раніше дослідники назвали всі плюси і мінуси наявності улюбленця в домі та розповіли, як життя із собакою впливає на здоров'я людини.