Як ефективно знижувати температуру під час застуди - На пенсії

Збивати чи не збивати температуру - одне питання із розряду "вічних суперечок".

- Будь-яку застуду переношу дуже важко. Це може бути тому, що в мене погано збивається висока температура? Що порекомендуєте?

Коментує інфекціоніст Юрій Жигарев:

Температура, що не перевищує 38-38,5 градуса, зазвичай не потребує зниження: в цей час в організмі активно формуються захисні антитіла. Якщо ж температура піднялася вище 38,5 градуса і продовжує підвищуватися, рекомендується прийняти жарознижуючий препарат.

Якщо жарознижувальний засіб допомагає погано, можна вдатися до фізичних методів охолодження. Наприклад, сто років тому, коли не було парацетамолу та антибіотиків, наші бабусі збивали температуру, обтираючи хворих водою кімнатної температури та оцтом. Це знижувало температуру на градус і більше.

Ось ще один важливий аспект: можливо, ви, як і багато інших людей, які страждають від ознобу, намагаєтеся надіти на себе більше одягу або заховатися під кількома ковдрами. Але цього робити не варто: це може призвести до ще більшого підвищення температури. Натомість, краще розкритися максимально, щоб дати можливість організму вивести зайве тепло.

Не варто забувати про ще один дієвий метод зниження температури — це активне потовиділення. Протягом доби людина може втрачати до півтора літрів рідини. Тому тим, хто страждає від грипу або інших гострих респіраторних вірусних інфекцій, важливо забезпечити себе достатньою кількістю рідини. Рекомендується пити не гарячі напої, а ті, що мають кімнатну температуру (приблизно 20-22 градуси).

Related posts