Як літнім людям зберігати бадьорість та енергійність під час зміни погоди - На пенсії
Як поводитися людям похилого віку при зміні погоди
Кардіолог Тамара Огієва надає поради для тих, хто відчуває дискомфорт під час змін погоди.
Проводьте вимірювання артеріального тиску двічі на день: зранку та ввечері. Проте, навіть якщо ваш тиск знаходиться в межах нормальних значень, у дні з несприятливими метеоумовами варто додати до лікування препарати, що покращують мозковий кровообіг. Це допоможе зменшити запаморочення та інші неприємні відчуття, пов'язані з судинними проблемами.
Однак спершу проконсультуйтеся з вашим кардіологом. Якщо діастолічний тиск підвищується, використовуйте заспокійливі препарати: валокордин, корвалол або валідол під язик.
Проте значною мірою наша психологічна реакція на погодні умови впливає на ставлення до прогнозів. Існує навіть окремий термін - метеоневроз. Тому всім, хто має підвищену метеочутливість, рекомендую в ці дні вживати заспокійливі препарати: настоянку валеріани, екстракт собачої кропиви, настоянку півонії, а також чай зі звіробою.
Добре також їсти більше продуктів, багатих на калій. Цей макроелемент регулює серцеву провідність, від нього залежить, наскільки інтенсивно серце качатиме кров.
Найбільш багаті на калій продукти включають свіжі помідори, томатний сік, запечену картоплю (особливо поблизу шкірки), курагу та родзинки.