WP: Ініціатива Трампа щодо закінчення конфлікту може не влаштовувати Путіна.

Путін і Трамп у 2019 році, фото Getty Images

Згідно з інформацією, наданою американським виданням The Washington Post, Росія таємно підтримує Дональда Трампа у його прагненнях перемогти на виборах у США, проте його наміри щодо врегулювання війни в Україні можуть не відповідати інтересам РФ.

Источник: The Washington Post

Деталі: Видання повідомляє, що Росія намагається створити враження байдужості до виборів у США, але насправді підтримує Трампа. Хоча міжнародні ініціативи Трампа більшою мірою відповідають інтересам Кремля, навіть його наміри щодо завершення конфлікту в Україні можуть виявитися неприйнятними для президента Росії Володимира Путіна.

За інформацією, наданою американськими урядовцями та опублікованою в The Washington Post, Кремль разом із російською військовою розвідкою ініціювали численні кампанії дезінформації, націлені на віце-президента Гарріс та її партнера Тіма Вальца, ставлячи під сумнів автентичність виборчих результатів.

Видання зазначає, що Кремль намагається підірвати підтримку України з боку Заходу, і кандидатура Трампа збігається з порядком денним Москви, оскільки він неодноразово критикував американські витрати на допомогу Києву.

Проте у Москві на даний момент відчувається менш виражене та явно безтурботне ставлення, ніж у попередні виборчі роки. Видання підкреслює, що в 2016 році російська Дума вибухнула аплодисментами, коли оголосили Трампа переможцем виборів. Консервативні активісти влаштували передвиборчі заходи в столиці, а російські пропагандисти проголосили перемогу Трампа початком нової ери у відносинах між США та Росією. Тоді Путін привітав Трампа, висловивши надію на співпрацю, щоб "вивести російсько-американські відносини з нинішньої кризи". Проте за вісім років, що минули від тих подій, ситуація лише погіршилася, зокрема після російського вторгнення в Україну, як зазначає публікація.

Як повідомляє джерело, в Москві небагато людей вірять, що Трамп здатен кардинально змінити відносини, адже під час його першого терміну практично нічого не змінилося.

"Звичайно, їхнє бажання бачити Трампа зрозуміле. Проте результати цих виборів не вплинуть на правила гри для Росії. Ситуація дійсно стала критичною. Американсько-російські відносини опинилися у безвихідній ситуації. І всі, навіть Путін, стали заручниками цього становища", - зазначив колишній чиновник Кремля, який продовжує працювати в урядових колах і висловлювався анонімно.

Тим не менш, серед російської еліти зростає очікування, що Трамп переможе, і якщо це станеться, то з'явиться шанс закінчити війну з Україною на умовах Москви і потенційно перекроїти карту глобальної безпеки.

Політичний аналітик, пов'язаний із Кремлем, Сергій Марков висловив впевненість у перемозі Трампа на виборах. Він також зазначив, що "7 листопада я сподіваюся, що Трамп зв'яжеться з Путіним і Зеленським, щоб запропонувати припинення військових дій".

У той же час, видання підкреслює, що можливий успіх Трампа може становити загрозу для Росії, оскільки невідомо, чи прийме Путін будь-які умови, які запропонує Трамп для завершення конфлікту, що може викликати напруженість у їхніх відносинах.

"Можливості можуть виникнути, але вони є надзвичайно обмеженими і вразливими," - наводить слова старшого наукового співробітника Центру Карнегі Росія-Євразія Тетяни Станової видання.

Республіканський кандидат на посаду віце-президента Джей Ді Венс запропонував план, за яким Росія збереже захоплені землі, а вздовж нинішньої лінії фронту буде створена демілітаризована буферна зона. Він також заявив, що Україні доведеться прийняти нейтралітет.

Два екс-радники Дональда Трампа, Фред Фляйц і генерал-лейтенант у відставці Кіт Келлог, виступили з ініціативою щодо тимчасового припинення бойових дій вздовж актуальних ліній фронту. Вони також зазначили, що Україна може отримати додаткову військову допомогу від Заходу. Однак, їхній план передбачає постачання зброї лише за умови, що Київ розпочне мирні переговори з Москвою.

Попри те, що ці пропозиції були піддані жорсткій критиці за можливу передачу українських земель Росії, експерти вказують на те, що неясно, чи зможе Росія погодитися на ці умови.

"Для Путіна це дуже поганий сценарій. Путіну не потрібна територія. Йому потрібна Україна", - вважає Станова.

Вона передбачає, що між Росією та США відбудеться низка зустрічей і обговорень стосовно України, які зрештою приведуть до безвихідної ситуації. "Трамп не зможе надати Путіну те, що той бажає в Україні", - зазначила вона.

Related posts