На фоні популярних тенденцій: ці дві держави відкриті для туристів як ніколи раніше.
Гренландія та Марокко, які кардинально відрізняються одна від одної, в даний час активно займаються поліпшенням своєї туристичної інфраструктури.
Хоча численні популярні туристичні місця, такі як Греція, Іспанія та Італія, впроваджують різноманітні обмеження для туристів з метою боротьби з надмірним туризмом, існують країни, які, навпаки, прагнуть залучити більше відвідувачів.
Видання BBC Travel назвало дві країни світу, де туристам зараз раді навіть більше, ніж будь-коли - Гренландія та Марокко.
З відкриттям нового міжнародного аеропорту в столиці Нуук наприкінці цього року, а також з появою ще однієї міжнародної злітно-посадкової смуги в північному туристичному центрі Ілуліссат у 2025 році, Гренландія готується до збільшення потоку туристів. Це стане важливим етапом у розвитку гренландського туризму: наразі її міжнародні аеропорти не мають достатньої довжини для обслуговування великих авіарейсів, через що мандрівників спочатку направляють на колишню військову базу США в Кангерлуссуак, а потім здійснюється перевезення до інших місць призначення на менших літаках.
Нова інфраструктура означатиме, що не тільки більше туристів зможуть літати напряму до столиці, але, що, можливо, ще важливіше в країні, де багато чого імпортується, більше товарів зможуть ввозитися і більша кількість експортної продукції, включно з морепродуктами, може відправлятися, що, ймовірно, призведе до економічного зростання для всієї країни. Ну а туризм - це один зі способів оплатити розвиток аеропорту, а також забезпечити робочі місця і стабільність у майбутньому.
Гренландія фокусується на двох ключових напрямках туризму. Перший з них - це пригодницький туризм, який включає в себе різноманітні активності, від скелелазіння в Східній Гренландії до спостереження за китами й кемпінгу на льодовиковому щиті. Другий напрямок - це цілорічний туризм, що пропонує можливості для спостереження за зоряним небом та північними вогнями.
Залучити туристів до Гренландії влітку значно легше, ніж взимку, проте для забезпечення місцевих жителів постійною зайнятістю необхідно, щоб відвідувачі прибували й у міжсезонні. Привернення уваги до регіонів, де сонце ледве з'являється в середині зимового періоду, а температура може падати до -50°C, може видаватися непростим завданням. Однак країна знайшла у цьому можливість, відкривши затишні будиночки з панорамним видом на нічне небо.
Керівник відділу міжнародних відносин Visit Greenland Тенні Пор підкреслює, що справа не лише в числах, а в якості. Вона зазначає, що основною метою країни є те, щоб 80% населення сприймали туризм як фактор, що приносить користь суспільству.
"Аеропорти коштують дорого, тому нам доводиться залучати багато туристів. Але ми будемо робити це збалансовано, щоб не перевантажувати місцеве населення", - сказала вона.
Вона тільки що повернулася з подорожі, під час якої досліджувала варіанти мандрівок Північною Гренландією. З 2025 року стане можливим добиратися туди прямими міжнародними рейсами завдяки новій злітно-посадковій смузі в Ілуліссаті, і її емоції переповнені захопленням.
"Я їздила в крихітне містечко з населенням 1000 осіб, Касігіаннгуїт, і це було фантастично. У глибинці водяться вівцебики, у місцевому музеї проводяться історичні реконструкції і там так багато китів! Я чула їх раніше, ніж побачила зі своєї спальні, й вони були скрізь, куди б ми не пішли", - поділилася вона.
Марокко - ще одна країна, яка прагне приймати більше іноземних гостей, оскільки вона продовжує розвивати свою туристичну інфраструктуру і будувати нові готелі напередодні чемпіонату світу 2030 року, який вона проводитиме спільно з Іспанією та Португалією. Північноафриканська країна розглядає турнір як золоту можливість для стимулювання туризму і прагне до 2030 року подвоїти кількість туристів, довівши її до колосальних 26 мільйонів відвідувачів на рік.
Очікується, що для розміщення футбольних уболівальників і команд країні буде потрібно щонайменше 100 тисяч нових місць. У зв'язку з цим активізуються зусилля щодо заповнення цього дефіциту, і численні міжнародні готельні мережі готові запропонувати свою допомогу. В результаті по всій країні з'явиться безліч нових варіантів проживання, серед яких Waldorf Astoria в Танжері та 25 нових готелів Radisson, запланованих до відкриття до 2030 року. Багато з них також відновлять свою роботу після руйнівного землетрусу, що стався минулого року.
Фахівець з Марокко в туристичному агентстві Flee Winter Барбара Подбіал, яка відвідує країну вже понад 20 років, на власні очі побачила, як туризм змінив країну.
"Туризм надав Марракешу багато позитивних змін. Це проявляється у чистоті вулиць, високому рівні безпеки, а також у тому, що місцеві жителі стали менш нав’язливими у продажу товарів, на відміну від минулого. Проте через велику кількість дешевих рейсів, що привозять мандрівників, місто може бути досить людним," - підкреслила вона.
Збільшення кількості рейсів до Марракеша, безумовно, є частиною плану з розвитку туристичної галузі Марокко, тож малоймовірно, що в місті в осяжному майбутньому стане тихіше. Однак, коли справа дійде до чемпіонату світу, в центрі уваги опиняться менш відвідувані міста країни - Касабланка, Агадір, Фес, Рабат і Танжер, - де реконструюють стадіони, розвивають туризм і будують готелі.
Серед цих місць Барбара особливо рекомендує Фес - культурну столицю Марокко, яка має найбільшу медіну в світі та не переповнена туристами. Вона також рекомендує одноденну поїздку з Агадіра, популярного місця для пакетного відпочинку, до Таруданта, який називають "маленьким Марракешем".
"Це всього за кілька хвилин на машині від Агадіра, і тут справжнє, нетуристичне містечко," - зазначила вона. Крім того, неподалік від Агадіра, на узбережжі біля рибацького села Тагазут, можна знайти уроки серфінгу на мальовничих піщаних пляжах. А ті, хто має намір відправитися в Марракеш, можуть також запланувати екскурсію в гори Високого Атласу, що розташовані лише за кілька годин їзди.
Зважаючи на те, що основна увага приділяється подальшому розвитку мегаполісів у Марокко, фахівці вважають, що справжня суть відпочинку в цій країні може полягати в тому, щоб використовувати ці міста як стартову точку для дослідження маловідомих куточків поблизу.
Як раніше повідомляло агентство УНІАН, стало відомо, що грецька влада ухвалила рішення про введення збору в розмірі 20 євро для туристів, які прибувають на круїзних лайнерах до найбільш відомих островів країни — Санторіні та Міконос.
Крім того, уряд запровадить обмеження на кількість круїзних суден, які мають дозвіл на прибуття до островів.