Лише 15 хвилин: як відшкодувати наслідки дев'ятигодинного сидячого робочого дня.
Співробітники офісу здатні позитивно вплинути на своє психічне та фізичне благополуччя, роблячи короткі перерви для руху.
Фахівці в сфері охорони здоров'я виявили, що всього 15 хвилин фізичної активності здатні компенсувати негативний вплив дев'ятигодинного сидіння за робочим столом. Це відкриття стало результатом нового міжнародного дослідження, яке демонструє, як прості рухливі перерви можуть позитивно впливати на психічне самопочуття працівників, повідомляє express.co.uk.
Дослідження, проведене компанією ASICS виявило, що навіть дві години роботи за столом можуть вплинути на наше психічне благополуччя.
Дослідження також виявило, що стресові показники помітно підвищуються після чотирьох годин роботи.
Однак, додавання 15 хвилин фізичної активності до робочого графіка може значно зменшити негативні наслідки. Насправді, коли учасники почали займатися рухом під час робочого часу, вони відзначили зниження стресу та повідомили про підвищення відчуття розслабленості, спокою та витривалості.
Окрім усунення потенційної шкоди вашому психічному здоров'ю, фізичні вправи також можуть покращити ваше фізичне самопочуття після тривалого сидіння за столом. Якщо ви проводите більше 3-4 годин на день сидячи під час роботи, ви підвищуєте ризик серцевих захворювань, раку, артриту, ожиріння, прискореного старіння, ригідності м'язів і проблем з поставою, повідомляє Manchester Evening News.
На щастя, існують прості розпорядки дня та вправи на рухливість, які можуть допомогти вам боротися з наслідками сидіння, зокрема:
Повернутися та знизити плечима, а також опустити їх.
Розтяжка може полегшити скутість, спричинену тривалим сидінням, і може допомогти виправити вашу поставу. Зосередьтеся на розширенні грудей, мобілізації хребта, поворотах шиї та плечей.
Вам також слід подумати про те, щоб стояти, виконувати розтяжку та прогулюватися хоча б одну-дві хвилини кожні тридцять хвилин.
Представник ASICS, обговорюючи дослідження психічного здоров'я, заявив: "Глобальне дослідження стану розуму, проведене ASICS за участю 26 000 учасників, виявило тісний зв'язок між сидячою поведінкою та психічним благополуччям, причому показники стану розуму знижувалися, чим довше люди залишалися неактивними".
Експеримент "Desk Break", проведений доктором Брендоном Стаббсом з Королівського коледжу Лондона, показав, що офісні працівники, які включали всього 15 хвилин фізичної активності протягом робочого дня, демонстрували покращення психічного стану на 22,5%. Загальний рівень їхнього емоційного благополуччя зріс з 62 з 100 до 76 з 100.
ОЗНАЙОМТЕСЬ З ІНШИМ: Які зміни відбуваються в організмі при тривалому сидінні понад шість годин.
Дослідження виявило, що регулярні щоденні перерви протягом тижня можуть зменшити рівень стресу на 14,7%, підвищити продуктивність на 33,2% та поліпшити концентрацію на 28,6%. Учасники експерименту зазначили, що відчувають себе на 33,3% більш розслабленими та на 28,6% спокійнішими і стійкішими.
79,2% респондентів зазначили, що були б більш відданими своїм роботодавцям, якби їм надавали можливість для регулярних фізичних перерв.
Доктор Брендон Стаббс, видатний фахівець у сфері фізичної активності та психічного благополуччя з Королівського коледжу в Лондоні, поділився своїм здивуванням щодо підсумків дослідження Desk Break.
Він сказав: "Що нас здивувало в експерименті Desk Break, так це те, наскільки потужними були 15-хвилинні перерви в русі для покращення самопочуття та зменшення стресу. Це навіть змінило уявлення людей про своє робоче місце на краще".