Візит Рютте до Києва: новий Генеральний секретар НАТО уникнув відповіді на ключове питання для України та прокоментував удари далекобійною зброєю по Росії - Деталі | Експрес онлайн
Генеральний секретар НАТО ухилився від конкретних деталей щодо можливого збиття російських ракет над територією України. Проте питання про дозвіл на використання далекобійної зброї проти військових цілей у Росії буде обговорюватися з президентом США Джо Байденом під час зустрічі в форматі "Рамштайн", яка відбудеться 12 жовтня, зазначив Рютте.
В Україні з офіційним візитом знаходиться новопризначений генеральний секретар НАТО Марк Рютте. Це його перша поїздка після того, як він зайняв цю посаду.
Громадянин Нідерландів провів зустріч з президентом України Володимиром Зеленським, після чого відбулася спільна прес-конференція.
Рютте зазначив, що першочерговим завданням для НАТО, окрім допомоги Україні, є поповнення запасів зброї країнами-союзниками. "Нарощування промислового виробництва йде для підтримки України і поповнення наших арсеналів. І це буде для мене пріоритетом", -- наголосив він. За словами генсека Альянсу, внутрішній потенціал України можна зміцнити за допомогою інвестицій та інновацій.
Також Рютте підкреслив, що Україна ніколи ще не була так близька до вступу в НАТО, як сьогодні. "Щодо питання членства в НАТО, на останньому саміті альянсу у Вашингтоні в липні, союзники дійшли згоди, що шлях України до НАТО є незворотнім. Як я вже зазначив, Україна зараз, як ніколи, наблизилась до альянсу, і ми маємо всебічний пакет підтримки, який сприяє реалізації реформ в Україні," - зазначив новий генеральний секретар.
Марк Рютте зазначив, що в даний час багато людей співпрацюють з українцями для вдосконалення та впровадження реформ.
Генеральний секретар висловив впевненість у перспективах членства України в НАТО, підкресливши, що Росія не матиме можливості накладати вето на цей процес. "Україна щодня стає сильнішою і, як ніколи раніше, готова приєднатися до Альянсу, що сприяє створенню основ для її членства. Я впевнений, що цей момент настане. Україна отримає статус повноправного члена НАТО. Росія не матиме жодного впливу на це питання і не зможе накласти вето", - зазначив він.
Рютте підкреслив, що Україна має законне право на самооборону, а здійснення атак на військові об'єкти агресора відповідає міжнародним нормам. Він додав, що такі дії не можна розглядати як перетворення червоних ліній, оскільки єдина країна, що їх порушує, - це Росія.
Генеральний секретар повідомив, що питання надання дозволу на використання далекобійної зброї проти військових об'єктів в Росії буде обговорено з президентом США Джо Байденом під час зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться 12 жовтня.
Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з генсеком НАТО висловив очікування, що країни Альянсу змінять позицію щодо захисту неба України. Президент України сказав, що не бачить принципової різниці у питанні захисту повітряного простору Ізраїлю, якому союзники допомагають збивати іранські ракети і дрони, та України.
Сьогодні ми обговорювали потреби України в системах протиповітряної оборони та співпрацю з сусідніми країнами. Помітно, як на Близькому Сході завдяки злагодженості союзників вдається зберігати життя людей. Спільне знищення іранських ракет є аналогічним до перехоплення російських ракет, так само як і ліквідація іранських "Шахедів", що об'єднує інтереси російського та іранського режимів.
Президент України заявив що розраховує на зміну підходів НАТО у допомозі Україні щодо захисту неба. "Більше рішучості партнерів у нашому регіоні - це те що потрібно щоби покласти край російському терору. Ми будемо і надалі переконувати наших партнерів", - сказав він.
Генеральний секретар НАТО, реагуючи на подібне запитання, не надав чіткої відповіді щодо потенційного знищення російських ракет над територією України. Проте, Зеленський підкреслив цю тему, зазначивши: "Союзники не готові".
Станьте підписником сторінки "Експрес" в Facebook!