В Україні ситуація загострюється: Росія активізує свої військові дії перед зимовим сезоном.
Як зазначив командир 92-ї окремої штурмової бригади Юрій Федоренко, основна мета агресора полягає в тому, щоб вселити страх в українців і спонукати їх до дій, вигідних Росії. Для досягнення цієї мети Москва втілює численні інформаційні кампанії та здійснює терористичні акти в мирних містах.
З наближенням зимового сезону Росія підсилює свої військові дії на українських територіях та активізує інформаційні кампанії в межах країни. Таку інформацію в інтерв'ю "Українському радіо" озвучив Юрій Федоренко, командир батальйону ударних безпілотників "АХІЛЛЕС" 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка.
На його думку, ворог дійсно активізує свої атаки на українські землі з настанням холодів, що завдає шкоди як критично важливим інфраструктурним об'єктам, так і мирним жителям. Це суттєвий аспект для російської сторони, оскільки саме таким чином здійснюється поширення терору.
"Основна стратегія ворога -- залякування українців. Це робиться для того, щоб посіяти розбрат всередині нашої держави. З одного боку вони завдають масованих уражень по всій території України, вкотре наголошуючи, що йде війна на повне знищення", -- заявив Юрій Федоренко.
Командир ЗСУ зазначив, що держава-агресор активно підбурює напруженість, інвестуючи в численні інформаційні кампанії, метою яких є акцентування на негативних подіях, що відбуваються всередині України.
Мова йде про процеси мобілізації, діяльність територіальних центрів комплектування, ініціативи уряду та інші аспекти. Основна мета цих дій полягає в тому, щоб спонукати населення покинути країну, а також підштовхнути владу до активних дій для завершення конфлікту. Водночас командир впевнений, що вирішення ситуації не лежить в межах України. Київ прагне зробити все можливе, щоб вистояти і знищити бойові можливості супротивника.
Конфлікт може бути вирішений завдяки поєднанню кількох ключових елементів. Перший елемент знаходиться в руках Сполучених Штатів. Це комплексна підтримка України, що включає лідерство, військову допомогу та підтримку нашої економіки. Другим важливим аспектом є тиск на Росію через санкції. Ці санкції повинні бути ефективними, адже Росія вже відчуває значні економічні втрати. Принцип тут простий: чим менше коштів має Росія, тим менше вона може витратити на вербування, озброєння і підготовку своїх військових для продовження агресії проти України, -- зазначає Юрій Федоренко.
Третій пазл залежить від міжнародних партнерів та їхніх рішень. Необхідно надати Україні дозвіл на удари по території РФ західним озброєнням, вважає представник ЗСУ. У такий спосіб можна буде знизити потенціал росіян у тилу.
Згадаємо, що 29 жовтня у Financial Times з'явилася стаття, в якій стверджується, що Росія та Україна нібито ведуть переговори через Катар щодо припинення атак на енергетичні об'єкти. Як зазначає видання, протягом останніх тижнів Москва і Київ вже знизили інтенсивність нападів на енергетичну інфраструктуру один одного в рамках угоди, досягнутої їхніми розвідувальними службами.
На наступний день в Офісі президента повідомили, що ця інформація є неправдивою і що її розповсюджують саме російські джерела. Варто зазначити, що за останній час це вже четвертий випадок подібної дезінформації.