Вітчима не можна вважати батьком: суд ухвалив рішення про відстрочку мобілізації для конкретної групи українців.
В Україні, де триває загальна мобілізація, Верховний Суд ухвалив рішення, що відстрочка від мобілізації не поширюється на вітчима, який виховує дитину з інвалідністю. Цю інформацію озвучив адвокат Роман Сімутін.
"Все. Фініта ля комедія. До мене не раз зверталися з питанням, чи має право вітчим на відстрочку у звʼязку з вихованням дитини з інвалідністю від попереднього шлюбу дружини. Неодноразово зазначав, що це не буде підставою для відстрочки, бо цей обовʼязок покладений на батька. На жаль, батька дитина може і не бачила, але суд постановив так і відчиму відстрочки не надали. Крапка поставлена у Верховному Суді", -- написав він.
Отже, Верховний Суд ухвалив, що вітчим, який перебуває у шлюбі з матір'ю неповнолітньої дитини з інвалідністю, має право брати участь у її вихованні, якщо вони проживають разом як сім'я. При цьому, відповідно до норм Сімейного кодексу України, відповідальність за виховання цієї дитини покладається, зокрема, на її батька.
Верховний Суд прийшов до висновку, що відповідно до вимог частини 2 статті 157 Сімейного кодексу України, обов'язок виховання дитини з інвалідністю покладено на її батька. Водночас, відповідно до частини 1 статті 260 цього ж кодексу, вітчим має право виконувати ці обов'язки на добровільних засадах. Отже, в даних умовах немає достатніх підстав вважати, що до вітчима поширюються норми абзацу 6 частини 1 статті 23 Закону № 2232-ХІІ. Це зазначив Сімутін у постанові Касаційного адміністративного суду № 160/17962/23.
Згідно з інформацією, наведеною в "ФАКТАХ", автентичність повістки тепер можна підтвердити через "Резерв+". Міністерство оборони презентувало оновлену версію програми.