Дослідники виявили підтвердження наявності води на Марсі, використовуючи втрачену частинку гірської породи.
У ящику університету виявили шматок космічної породи.
Метеорит Лафаєт, виявлений у 1931 році в одному з ящиків Університету Пердью, став предметом новітнього наукового дослідження, яке відкриває нові аспекти історії Червоної планети.
Цю інформацію опублікувало видання Live Science.
Маленький склоподібний шматок космічного матеріалу завдовжки всього 5 см протягом тривалого часу залишався загадкою. Попри те, що дослідники досі не можуть з'ясувати, як і ким він був знайдений, нові наукові аналізи виявили, що цей метеорит містить свідчення про наявність рідкої води на Марсі 742 мільйони років тому.
Науковці з'ясували, що мінерали з метеорита вступали в контакт з рідкою водою під час їхнього формування. Вода на Марсі, ймовірно, виникла через танення підземного льоду, який відомий як вічна мерзлота. Це явище, імовірно, було викликане магматичною активністю, що продовжує відбуватися на Червоній планеті.
Дослідження метеорита Лафаєт дозволило встановити час змін у його водному середовищі. Вчені вивчили молекулярні зміни аргону в мінералах та врахували різноманітні фактори, які впливали на метеорит протягом його 11-мільйонного подорожі в космічному просторі і під час падіння на Землю. Існує припущення, що цей камінь міг приземлитися приблизно у 1919 році.
На тривалість існування метеорита могли вплинути різноманітні чинники:
Дослідники прийшли до висновку, що жоден з проаналізованих чинників не вплинув на вік водного середовища в Лафаєті. Визначення точного часу, коли метеорит контактував з рідкою водою, не лише сприяє глибшому розумінню історії Марса. Застосовані методи можуть бути ефективно використані для дослідження інших метеоритів, знайдених на Землі, а також зразків, отриманих з місій до планет, їх супутників та астероїдів.
"Ми представили надійний метод визначення віку змінених мінералів у метеоритах, який може бути використаний для інших метеоритів та планетарних об'єктів, щоб з'ясувати, коли могла існувати рідка вода," - зазначила головний автор дослідження Марісса Трембле.